ODLIČAN U PRVOM NASTUPU: Martin Zlomislić briljirao na golu Širokog u porazu od Željezničara

Nogometaši Širokog Brijega nisu uspjeli slaviti u prvom susretu četvrtzavršnice kupa BiH te su poraženi od Željezničara 0:1.

Ponajbolji igrač susreta bio je vratar Širokog, Posušanin Martin Zlomislić kojemu je ovo bio prvi nastup za “plavo-bijele” ove sezone. Nakon što je NK Široki Brijeg iznenada ostalo bez prvog vratara Luke Bilobrka, koji ima problema s leđima, u ”vatru je uskočio” mladi pričuvni vratar Martin Zlomislić i oduševio svojim vratarskim sposobnostima.

Mladi Zlomislić je odlično iskoristio povjerenje stratega Širokog Sabljića te u nekoliko navrata sigurnim intervencijama na golu pokazao da se na njega itekako može računati. No u samoj završnici ipak ništa nije mogao kod gola Šabanadžovića.

FB_IMG_1512157743783

Prvu intervenciju je imao u 11. minuti kada zaustavlja udarac Zeca. U drugom dijelu Željezničar je vrlo blizu vodstvu bio u 62. minuti, ali Zlomislić je sjajnom intervencijom spasio Široki. Petnaestak minuta kasnije Zlomislić je ponovno junak. Zec je bio sam pred golom domaćih, šutirao s petnaestak metara, ali mladi vratar domaćih je efektno zaustavio i njegov udarac.

Osim objektivne širokobriješke publike i pojedinih novinara koji su ga proglasili igračem prve utakmice četvrtfinala finala Kupa BiH između NK Široki Brijeg i FK Željezničar (0:1), trener Goran Sablić je posebno pohvalio 19-godišnjeg vratara iz Posušja koji je, kako je rekao, bio fenomenalan u svome debiju.

Svih 90. minuta za domaćina je odradio kapetan Josip Barišić.