Poraz košarkaša na startu sezone

Košarkaši Posušja su u 1. kolu Lige Herceg-Bosne gostovali u Busovači. Domaćin je bio bolji rezultatom 86:81.

Prvu četvrtinu domaćini su dobili za pola koša (21:20), ali su zato u drugoj otišli na +11 ponajviše zahvaljujući odličnom postotku za tri poena jer su ubacili 11 trica iz 20 pokušaja.

“Žuti” treću četvrtinu dobivaju 18:22 na krilima Ante i Josipa Ramljaka te uspjevaju smanjiti zaostatak na -7 prije posljednje dionice susreta.

Odmah na početku Posušje pravi seriju od 0:5 te dolazi na zaostatak od samo dva koša, a u nekoliko navarata i na -3. Ipak, Busovača uspjeva izdržati pod pritiskom na krilima obrane, koja nije dopustila Posušanima postizanje koša pune tri minute, što je rezultiralo krajnjim rezultatom 86:81.

Najbolji u redovima domaćina bili su Mašić (31 koš, 3 skoka i 1 asistencija) i Duranović (14 koševa, 2 skoka i 1 asistencija), dok su se kod Posušja istaknuli J. Ramljak (21 koš, 2 skoka, 1 asistencija), A. Ramljak (17 koševa, 5 skokova i 1 asistencija), A. Begič (16 koševa, 5 skokova, 5 asistencija) i J. Penava (10 koševa, 9 skokova, 5 asistencija).

Posušje.net/Foto: Arhiva