Posušani šampioni 2. ruske lige i 3. HNL

Nogometna sezona polako se primiče kraju. Negdje su prvenstva završena dok se negdje trebaju odigrati po još koje kolo više.

U ovom kratkom pregledu svakako na početku moramo istaknuti velike uspjehe naših Posušana koji su osvojili lige u Rusiji i Hrvatskoj.

Silvije Begić je sa svojim Orenburgom izborio nastup u 1. ruskoj ligi nakon što je u zadnjem 38. kolu na gostovanju kod Tambova odigrao 1:1 te tako postao pobjednik Nogometne nacionalne lige za sezonu 2017./18 s dva boda prednosti ispred Jeniseja. Begić, kojemu je tržišna cijena prema transfermarketu oko 300 000 eura, vjerujemo nakon ove sezone i veća, je cijelu sezonu odradio na najvišem mogućem nivou, bio standardan u prvih 11 te je postigao i dva gola. A kao nagrada za to će mu biti nastupi sljedeće sezone, naravno ukoliko ostane na istoj adresi, protiv velikana ruskog nogometa Spartaka, CSKA, Lokomotiva, Zenita i ostalih…

Povijesni uspjeh ostvarila je Croatia iz Zmijavaca za koju nastupaju čak tri Posušana – Zvonimir Begić, Ante Serdarušić i Ante Dario Stipić koji su odigrali bitne uloge u momčadi prema pohodu na osvajanje prvenstva 3. HNL – Jug. U pretposljednjem kolu Croatia je poražena u Biogradu 2:0, ali su unatoč porazu kolo prije kraja postali prvaci zahvaljujući porazu Splita i što nisu izgubili više od 4 razlike od Primorca. U subotu se očekuje veliko slavlje u Zmijavcima kada im u goste dolazi Junak.

Na krilima Posušana Croatia do povijesnog uspjeha

Deveto kolo Lige za prvaka BiH na Pecaru je donijelo derbi utakmicu Široki Brijeg – Željezničar, koji je imao i svoju emotivnu stranu jer se trojica igrača oprostila od dresa Širokog Wagner, Ivanković i Menalo. Oko 3000 gledatelja uživalo je u lijepoj nogometnoj predstavi u kojoj je Široki bio bolja ekipa i pobijedio nogometaše Željezničara rezultatom 3:1. Trener Sabljić priliku od prve minute na vratima Širokog dao je mladom Martinu Zlomisliću koji je korektno odradio cijeli susret. Kapetan momčadi Josip Barišić nije nastupio. Široki je već ranije osigurao nastup u Europskoj ligi sljedeće sezone.

Martin Zlomislić dobio priliku na vratima protiv Željezničara

Uranija je kod kuće izgubila od davljenika GOŠKA iz Dubrovnika 0:1 u zbilja čudnoj utakmici gdje je su navijači ogorčeni suđenjem u utakmici čekali suce blizu izlaznih vrata službenih prostorija kluba, koji su nakon utakmice stadion napustili uz policijsku pratnju. Luka Begić je odigrao cijeli susret. Drugi Luka, Kukić je bio među vratnicama u nastupu Osijeka u pobjedi nad Oriolikom 0:1. Ovom pobjedom Osijek je dodatno učvrstio čelno mjesto na ljestvici četiri kola prije kraja sa sedam bodova prednosti ispred drugog BSK-a.

U 32. kolu 2. HNL Lučko je u Sesvetama izgubilo od istoimenog domaćina rezultatom 2:1. Tomislav Barišić odigrao je svih 90. minuta i uspio zaraditi žuti karton. Cijeli susret odradio je Ivan Milićević u pobjedi Dugopolja protiv Dinama II 2:0.

Nikola Leko i Dominik Begić također su proveli svih 90. minuta na terenu u novom porazu Čapljine, ovog puta protiv Slavena 3:1.