POSUŠJE DO TEŠKE POBJEDE: Eurogol Jurišića za trijumf protiv Brotnja

HŠK Posušje je u 16. kolu Druge lige FBiH – Jug teškom mukom pobijedio NK Brotnjo iz Čitluka rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Ivan Jurišić u 67. minuti.

Da će domaći igrači teškom mukom do bodova nagovijestilo je prvo poluvrijeme koje je bilo za zaborav. Bilježimo tek jedan dobar pokušaj iz daljine Jurišića, a gosti su u samoj završnici poluvremena imali dvije odlične prilike za vodstvo koje su „zapucali“.

IMG_20150329_155819

U drugom djelu, druga priča. Odmah od početka Posušje se nametnulo, a ulaskom u igru Duspare i Čuića dobilo na svježini u napadu. I doista, u 67. minuti domaćin je poveo eurogolom Ivana Jurišića koji s 20-tak metara neobranjivo pogađa gornji lijevi kut protivničkog vratara za vodstvo, a kasnije će se ispostaviti i za konačan rezultat utakmice.

Realizacija napadača – Knezoviću veliki problem

Posušje je do kraja imalo još nekoliko prilika za povećanje vodstva, ali zahvaljujući neučinkovitosti napadača gosti su otišli sa samo jednim golom u mreži. Treneru Knezoviću njihova realizacija počinje predstavljati ozbiljan problem, a dokaz za to su i zvižduci navijačke skupine „Poskoka“ po završetku susreta.

Ekipa Posušja je zahvaljujući golu Jurišića došla do druge pobjede u nastavku sezone i time zadržali drugu poziciju.