Posušje i Travnik remizirali na Mokrom docu

Prva prava pripremna utakmica na Mokrom Docu donijela ja dobar nogomet po dosta hladnom i vjetrovitom vremenu. Posušje je protiv vezira ustrčalo u najjačem sastavu i pokazalo navijačima i javnosti da je momčad ozbiljna za ulazak u Prvu lige FBIH. Slišković je izveo najjačih jedanaest: Baćak, Kovač(C), Ćuže, Jukić, Bešlić, Miličević, Crnogorac, Begić, Soldo, Stipić i Glavina. Trenerski dvojac Bajrić-Dudić izveo je također najjači sastav: Nurković, Kovač, Pejić, Kadrić, Pekija, Čivić, Nuhić, Jusufbašić, Smajić, Zukić i Goloman.

Prvo poluvrijeme pripalo je našim momcima. Trka, želja, borba sve je to krasilo plavo-bijele u prvom djelu. U 14. minuti Glavina je izašao sam pred vratara Nurkovića, ali lopta prolazi tik uz vratnicu. Nakon odlične prilike Glavine, ponovo dobru akciju izveo je vezni red, ali Stipić šutira pored vrata. U 21. minuti velika prilika za Travnik, pred Baćka izlazi raspoloženi Pekija, ali vratar domaćih Baćak to skida vršcima prstiju. 25 minuta susreta donijela je radost za domaće navijače, Stipić pada u kaznenom prostoru, a glavni sudac Primorac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator penala je naš napadač Dario Stipić.

Posušje se nakon gola diže i prijeti sa svih strana ali raspoloženi Nurković odlično brani. 38. minuti susreta donijela je novi pogodak, ali ovaj put u mreži vratara Baćka. Ćuže kasni na loptu i ruši Smajića, a glavni sudac utakmice pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator s bijele točke bio je Jusufbašić. Sa rezultatom 1-1 se otišlo na odmor. U drugom djelu kiša i vjetar ublažili su ritam utakmice, a oba trenera pravila su rotacije igračkog kadra.

U drugom djelu Travnik je dosta bolje stajao na terenu i propustio dvije velike šanse preko Jusufbašića i Golmana, ali danas raspoloženi Boris Baćak nije dopustio da Travnik povede na Mokrom Docu. Posljednju priliku na utakmici imao je Mandurić ,ali golman gostiju je bio na visini zadataka. Na kraju zaista lijepa utakmica, koja je pokazala da Posušje zaista moćno i trkački izgleda i spremno je za veliku borbu za prvaka. Trener Slišković je nakon utakmice jako zadovoljan igrom plavo-bijelih.

Susret po dosta hladnom i kišovitom vremenu pratilo je 100-injak gledatelja.