Posušje preokretom protiv Iskre najavilo nedjeljni derbi sa Slogom iz Ljubuškog

Nogometaši HŠK Posušje ostvarili su drugu gostujuću pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva. U okviru 21. kola Druge lige FBiH – Jug, Posušani su s 1:2 savladali Iskru iz Stoca, pretposljednju momčad prvenstva, a do tri boda izabranici Maria Knezovića stigli su – preokretom.

Posušje nije najbolje ušlo u utakmicu jer je domaćin do prednosti stigao već nakon dvije minute igre. Nije trebalo puno čekati na odgovor plavo-bijelih. Malo su se oslobodili, pritisnuli domaćina što se isplatilo u 13. minuti kada je rezultat nakon solo prodora poravnao Ivan Vranjković.

Begić za tri boda

U nastavku je teren iz minute u minutu sve manje izgledao kao travnjak, no to nije spriječilo Posušje da nastavi pritiskati domaćina i tražiti drugi gol. A on je došao u prvoj polovici drugog poluvremena, 55. minuti kada Danijel Begić matira iskrinog čuvara mreže.

Do kraja utakmice je bilo nešto prilika i za jedne i za druge, ali se rezultat nije mijenjao.

Posušje je ovom pobjedom ostalo na drugom mjestu i na najbolji mogući način poslalo pozivnicu svim ljubiteljima nogometa za nedjeljni derbi kada na Mokri Dolac dolazi Sloga Ljubuški.

Posušje.net/Foto:arhiva