Real nadigrao Manchester United i osvojio Superkup

Još jedan trofej završio je u vitrinama Kraljevskog kluba, nogometaši Real Madrida osvojili su europski Superkup pobijedivši u Skoplju Manchester United s 2:1…

Prvi put nakon Milana 1989. i 1990. godine jedan je klub osvojio Superkup dvaput zaredom. Nakon 20-ak godina pošlo je to za rukom nogometašima Real Madrida. Momčad Zinedinea Zidanea u dobrom je dijelu ogleda s Manchester Unitedom dominirala i na kraju zasluženo došla do trofeja, pobjedom 2:1.

Dvoboj osvajača Lige prvaka i Europske lige odigran je u Makedoniji, u Skoplju na stadionu Filipa II. Ravnopravna je igra trajala tek nekih 15 minuta, u tom je periodu United dobro stajao protiv Reala, ali nakon početnog ispipavanja snaga inicijativu preuzima prvak Španjolske.

Upozorenje Crvenim vragovima odaslao je Casemiro u 16. minuti, nakon ubačaja iz kuta s lijeve strane Casemiro s nekih pet metara glavom trese gredu. Upozorenje momčad Josea Mourinha, koji nikad u karijeri nije pobijedio Reala, nije shvatila ozbiljno pa je Casemiro popravio nišanske sprave i u 24. minuti zabio za vodstvo Kraljevskog kluba. Carvajal je prebacio kompletnu obranu Uniteda, Casemiro bježi novopridošlom Lindelofu i u padu nogom matira De Geu. Tražili su Englezi zaleđe, bio je Casemiro u najmanju ruku na rubu nedozvoljene pozicije, ali linijski sudac nije podigao zastavicu.

Real je tako 66. uzastopnu utakmicu u svim natjecanjima postigao barem jedan gol, učinak je to koji niti jednoj momčadi iz liga petice nije pošao za rukom. Uslijedila je potpuna dominacija Reala, za koji je od prve minute zaigrao i Luka Modrić, s desetkom na leđima. Izdržali su igrači Uniteda sve nalete Reala, na odmor se otišlo s minimalnim vodstvo Zidaneove momčadi. Jedinu priliku za United u prvom dijelu imao je Lukaku, tukao je glavom u posljednjim sekundama prvog poluvremena, brani Navas bez problema.

U nastavku je Real zaigrao još bolje, što je znao i naplatiti u 52. minuti. Bale i Isco poigrali su se s obranom Uniteda, duplim pasom izbacili su trojicu igrača, Isco lagano poentira za 2:0 Madriđana.

Par minuta kasnije mogao je i morao United smanjiti na 2:1. Prvo je Pogbin odličan pokušaj glavom obranio Navas, da bi na odbijenu loptu prvi došao Lukaku – Navas se još uvijek nije pridigao nakon prve obrane, ali Belgijac promašuje čitav gol.
Uzvratio je s druge strane Bale, dobio je odličnu loptu u kaznenom prostoru Crvenih vragova, tuče silovito slabijom, desnom nogom, prevario je De Geu, ali zaustavlja ga greda. U idućem napadu smanjio je Manchester United. Opalio je s 20-ak metara Matić, Navas njegov pokušaj brani, no još jednom se lopta odbija do Lukakua, koji ovaj put ne griješi, zabija svoj prvijenac u službenoj utakmici u dresu Manchester Uniteda.

Kako je vrijeme odmicalo tako je osvajač Europske lige igrao sve bolje, dok je Real nestao s travnjaka. Morao je Rashford zabiti za 2:2 u 81. minuti, sjajno ga je uposlio Mhitarjan, ali mladi Rashford slabo puca, Navas skreće loptu u korner. Posljednju priliku na susretu imao je Asensio, nakon što se Vazquez poigrao s braničima Uniteda na desnoj strani, ali njegov pokušaj brani De Gea.

Priliku u posljednjih 15-ak minuta dobio je i Cristiano Ronaldo, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.