Rukometno – humanitarni spektakl u Posušju, Gruđanke ugostile zagrebačku Trešnjevku

Vodeći klub Premijer lige BiH za rukometašice priredio je još jedan nezaboravni rukometno – humanitarni spektakl.

Ovaj put Gruđanke su u Posušju, gdje od ljetos imaju svoju rukometnu školu ugostile zagrebačku Trešnjevku. Cijeli prihod bio je namijenjen liječenju teško bolesne posuške srednjoškolke Žane Ćuk Žanky. Unatoč snažnoj kiši i hladnoći gledatelji su došli dati svoj humanitarni prilog akciji i ispunili posušku dvoranu do posljednjeg mjesta. Nije bilo gledatelja u dvorani koji nije pustio suzu kad je prije utakmice pročitano pismo zahvale bolesne Žanky. Za njezino liječenje prikupljene su 22.000 konvertibilnih maraka ili 88.000 kuna.

zanky cuk 2

-Ova utakmica je naš skromni doprinos liječenju bolesne Žanky, a naše srce trajno ostaje uz nju, – kazao je predstavnik Trešnjevke Gradimir Mojder, a predsjednik Gruda Autoherca Zoran Trlin ostao je ushićen:

-Hvala dobrim ljudima. Hvala Posušju koje se odazvalo akciji. Mi smo nedavno u Grudama protiv Lokomotive i sada u Posušju protiv Trešnjevke za liječenje malog Ivana Vukoje i sada Žane Ćuk Žanky osigurali 210.000 kuna, što znači da sport i humanost mogu zajedno i trebaju zajedno.

zanky cuk 7

Što se sportskog dijela tiče, utakmica je bila vrlo zanimljiva. Gruđanke su bolje otvorile utakmicu, povele 9:4, pa onda stale. Gošće iz Zagreba su to iskoristile i do odmora izjednačile na 15:15. Trešnjevka je odlično otvorila drugo poluvrijeme povela 15:17, a onda je probudila vratarka Anica Gudelj i sjajnim obranama gurnula svoje suigračice u sjajnu predstavu. Gruđanke su pobijedile 31:27 uz odličnu igru iskusnih Kornelije Klinac i Andreje Prusine, te mladih potencijalnih hrvatskih reprezentativki u mlađim uzrastima Anite Azinović i Josipe Braćić. Kod gošći je odskakala Justina Stojanov.

zanky cuk 4

POSUŠJE – Dvorana Srednje škole. Gledatelja 1.200. Suci: Darko Džeba i Andrej Kolobarić (Mostar).

GRUDE AUTOHERC: Gudelj (16 obrana), J. Mikulić, Glavaš 1, Radić, Klinac 10 (1), Braćić 6, Leko, Prusina 8 (3), Šimić 2, Milas, K. Mikulić, Azinović 4, Bandić. Trenerica: Zlata Zubac

TREŠNJEVKA: Kajfež 3, Puljić 5 (3), Bošnjak 2, Komljenović 3, Žužić (3 obrane), Blažek 2, Heraković, Andrijašević (5 obrana), Borković 3, Stojanov 8, Perkušić, Mrmić 1. Trener: Miran Ognjenović

SEDMERCI: Grude Autoherc 5(4), Trešnjevka 3(3). ISKLJUČENJA: Grude Autoherc 2 minute (Azinović), Trešnjevka 4 minute (Stojanov, Mrmić). IGRAČICA UTAKMICE: Anica Gudelj (Grude Autoherc)