Šest koševa braće Ramljak u pobjedi Zadra nad Partizanom

U posljednjoj utakmici 10. kola ABA lige Zadar je u Višnjiku dočekao Partizan i upisao petu ovosezonsku pobjedu

Zadar je pred 6000 svojih navijača došao do pobjede koja ga lansira u gornji dom tablice. Nismo gledali pretjerano atraktivnu utakmicu, ali smo gledali napetu završnicu u kojoj su se bolje snašli Zadrani i zasluženo odnose pobjedu 65:61.

Zadar vrlo dobro otvara utakmicu, dobrom obranom ostavlja goste na samo 14 postignutih poena. S druge strane terena sjajno su utakmicu otvorili Delaš i Cosey, koji su kombinirali 14 poena za lijepu prednost Zadra od sedam razlike nakon prvih 10 minuta igre.

U drugoj četvrtini svjedočimo festivalu promašaja s jedne i s druge strane. Pokušavali su svi, ali lopta i obruč nisu slušali. Zadrani ubacuju poen više, pa su tako na odmor otišli s osam poena prednosti. Neefikasna druga četvrtina rezultirala je sa samo 29 poena, a momčadi su kombinirano šutirale 9/28 iz igre.

Drugo poluvrijeme Partizan otvara odlično, pronalazi put do koša i limitira Zadrane na samo 15 poena u trećoj dionici. Zadar je samo u toj četvrtini izgubio čak sedam lopti, gosti su to uredno kažnjavali i u posljednju četvrtinu ulaze u potpunom egalu, 51:51.

Partizan bolje otvara i posljednju dionicu utakmice, radi seriju 6:0, ali Ramljak s dvije trice vraća Zadar u utakmicu. Nervoznu završnicu obilježilo je mnoštvo izgubljenih lopti na obje strane, malo smo prave košarke vidjeli, a ključne poene za Zadar zabio je Delaš s linije slobodnih bacanja. U posljednjih pet minuta Zadar je ostavio Partizan na samo dva poena i to je bilo dovoljno za konačnu pobjedu.

Kod Zadra najbolji Delaš; savršen za dva 6/6, uz 3/6 za tricu, ubacio je 27 poena te podijelio četiri asistencije za valorizaciju 33. Kod gostiju se istaknuo Jones koji je ubacio 16 poena (7/10).