ŠESTA POBJEDA U NIZU: Na Mokrom Docu “potopljena” i Turbina

Nogometaši HŠK Posušje nastavljaju s uvjerljivim igrama. Na Mokrom Docu slavili su protiv FK Turbine : u okviru 12. kola Druge lige FBiH – Jug.

Odmah na početku utakmice u 5. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćina nakon prekršaja nad Dominikom Begićem koji sam uzima loptu ali vratar gostiju mu brani udarac.

Nova velika prilika za Posušje u 13. minuti kada opet odlično reagira vratar gostiju na udarac Tonija Kovača koji je nakon jednog prekida ostao sam na pet metara.

rsz_1508676838381446567955

Pritisak domaćina urodio je plodom u 15. minuti kada se Do. Begić iskupljuje za promašenni penal te postiže svoj 17. prvenstveni pogodak za vodstvo 1:0.

Odličnu igru “plavo-bijeli” su okrunili u 34. minuti. Iz prekida je nabacio Marko Jukić, sada vratar Turbine loše reagira a Toni Kovač posprema loptu na drugoj stativi u praznu mrežu za 2:0.

20171022_151005

U 45. minuti Posušje dolazi do 3:0 nakon odlične kombinacije Marka Jukića i Hrvoja Čuića koji šalje loptu u mrežu iznad nemoćnog Husrepa.

Drugi dio utakmice očekivan. Posušje je kontroliralo igru, dok je Turbina pokušavala napraviti nešto više prema naprijed i to joj je uspjelo u 75. minuti kada veliku priliku promašuje Fejzić. Posušje uzvraća u 79. preko Do. Begića nakon ubačaja Karamatića ali gostujući vratar je siguran.

Pred sam kraj zicera je imao Jukić ali utakmica je završila rezultatom 3:0. Susret je pratilo 300-tinjak gledatelja.