U dramatičnim završnicama Španjolci i Portugalci remijima izborili osminu finala

Španjolska je remizirala (2:2) s Marokom u trećem, posljednjem kolu skupina B i kao prvoplasirana će iz skupine ići u osminu finala na reprezentaciju Rusije.

U Kalinjingradu je Maroko poveo u 14. minuti nevjerojatna pogreškom Španjolaca. Bio je to veliki nesporazum Inieste i Ramosa. Jedan i drugi se gledali na centru, a obojica su čekali da ovaj drugi uzme čistu loptu. Kako niti jedan od njih to nije napravio, Boutaib je pokupio ponuđeno, pobjegao prema golu i rutinski pogodio za vodstvo! Ipak, samo pet minuta Španjolska je krasnim golom Isca izjednačila na 1:1. Osam minuta prije kraja El Nesyri je sjajnim udarcem glavom nakon kornera pogodio za 2:1! U sudačkoj nadoknadi Aspas je krasno, petom zabio za 2:2 i za prvo mjesto u skupini.

h_54440861

U isto vrijeme, Portugal je odigrao 1:1 s Iranom i s druge će pozicije plasman među osam najboljih na svijetu tražiti protiv reprezentacije Urugvaja.

Ovo je bila izuzetno dramatična utakmica u kojoj su još samo nedostajali crveni kartoni. Portuglaci su poveli prekrasnim golom Quaresme. Do povećanja vodstva su mogli doći iz kaznenog udarca koji ne iskorištava Ronaldo. Iz jedanaesterca je Iran u sudačkoj nadoknadi poravnao rezultat. Nakon što su izjednačili Iranci su imali zicer za prolazak, ali je Azmoun pogodio malu mrežicu.

Pobijedi li Hrvatska svog rivala u osmini finala (vrlo vjerojatno Danska, ali to mogu biti i Australija, pa čak i Francuska), u četvrtfinalu će igrati protiv boljeg između Španjolske i Rusije.