Urugvaj u osmini finala, pobjede Portugala i Španjolske

Reprezentacija Španjolske teškom je mukom svladala Iran sa 1:0 (0:0) u utakmici drugoga kola skupine B Svjetskog nogometnog prvenstva u Rusiji, koja je u srijedu odigrana u Kazanju.

S(p)retni strijelac za “furiju” bio je Costa. Nakon kompletiranog drugog kola na diobi prvog mjesta su Portugal i Španjolska sa četiri boda, Iran je treći sa tri boda, a Maroko zadnji bez ijednog boda.

U zadnjem kolu ove skupine, koje je na rasporedu 25. lipnja, igrat će Iran – Portugal i Španjolska – Maroko

h_54424830

Ne osobito dojmljivom izvedbom Portugal je na Lužnikiju s 1:0 pobijedio Maroko i do utakmice Irana i Španjolske zasjeo na vrh skupine B. Afrikanci su izgubili i teoretske izglede za plasman u drugi krug.

Jedini gol na utakmici zabio je Cristiano Ronaldo u 4. minuti i to je bilo sve što je Portugal odigrao u Moskvi. Uz veći posjed i nebrojene prigode, Maroko je dominirao praktički cijeli susret, ali nije uspio ništa zabiti. U promašajima su prednjačili Belhanda i Benatia koji su očajno reagirali u nekoliko odličnih situacija.

a1__1__

U susretu 2. kola skupine A Urugvaj je u Rostovu na Donu svladao Saudijsku Arabiju 1:0 (1:0), a tim rezultatom su se i Urugvaj i domaćin Rusija plasirali u osminu finala kolo prije kraja natjecanja u skupini.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Luis Suarez u 23. minuti susreta. Bio je to jubilarni 100. nastup Suareza za reprezentaciju, a proslavio ga je 52. golom