Vatreni s igračem manje slavili 5:1 protiv Norvežana

Hrvatska nogometna reprezentacija pobijedila je Norvešku 5:1 na stadionu Maksimir u kvalifikacijskom dvoboju skupine H za nastup na Europskom prvenstvu 2016.

Izabranici Nike Kovača krenuli su agresivnije, no nije se to odrazilo na rezultatu. U šestoj minuti Ivica Olić je natrčao na centaršut iz kornera, ali je pucao loše.
Norvežani su se čvrsto postavili. U 13. minuti je Per Skjelbred dobro centrirao u šesnaesterac, no Danijel Subašić je presjekao loptu.

Prva zamjena u 19. minuti. Skjelbred zbog ozljede ne može nastaviti susret pa je ušao Jone Samuelsen.

U 20. minuti prva prava prilika Hrvatske. Marcelo Brozović je pucao iznad gola.
Četiri minute poslije dobru su akciju složili i gosti, Alexander Tettey nije uspio dodati točnu loptu pa je lopta otišla u out.

Hrvatska_glavna_799725S1

Napokon pogodak! Hrvatska vodi od 30. minute, a mrežu gostiju zatresao je Marcelo Brozović. Uspio je proći kroz norvešku obranu i preciznim šutem svladati vratara.

U završnici prvog poluvremena Rakitić je ponovno izveo korner. Mario Mandžukić je natrčao na loptu, ali je pucao loše.

U 48. minuti pokušao je Darijo Srna iz slobodnog udarca prevariti norveškog vratara, no pucao je izrazito loše i lopta je završila iznad gola.
Od 54. minute Hrvatska vodi 2:0! Pogodak je postigao Ivan Perišić na asistenciju Ivana Rakitića. Četvrti je to Perišićev gol u četvrtom nastupu u kvalifikacijama.

U 66. minuti mrežu gostiju je zatresao i veteran Ivica Olić. Odbijanac unutar šesnaesterca poslao je u gol za 3:0!

hrvatska_v

Samo tri minute poslije Vedran Ćorluka je srušio protivnika a sudac je dosudio kazneni udarac. U 70. minuti za Norvežane je izveo penal Tarik Elyounoussi, no pogodio je desnu stativu.

Od 74. minute Hrvatska je ostala s igračem manje nakon što je Ćorluka dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.
Mandžukić nije iskoristio veliku priliku u 80. minuti, a samo minutu poslije Norvežani su izjednačili golom Alexandera Tetteya.

U 87. minuti novi pogodak za Hrvatsku. Unutar peterca Gordon Schildenfeld je glavom poslao loptu u donji desni kut za 4:1.
Konačni rezultat postavio je Danijel Pranjić koji je posljednjim trenucima susreta (90+4) naletio na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu za 5:1.