Veličanstvena predstava Hajduka u Ukrajini

Nogometaši Hajduka slavili su na gostovanju kod ukrajinske Oleksandrije rezultatom 0:3 i mirno mogu čekati uzvrat na Poljudu. Sva tri pogotka su došla u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Marko Ćosić, Ante Erceg i Franck Ohandza.

Nakon prolaska rumunjskog Iasija nogometaše Hajduka je u 3. pretkolu put doveo do ukrajinske Oleksandrije. Za razliku od prošlog tjedna na gol se vratio Lovre Kalinić, dok je Dante Stipica ostao u Splitu zbog ozljede, kao i Fran Tudor i Lorenco Šimić.

Najbolju utakmica ove sezone odigrala je momčad Marijana Pušnika. Hajduk je sva tri pogotka postigao u nastavku susreta i sada može biti miran uoči uzvrata u Splitu.

Domaćini su se u uvodnim minutama postavili visoko, ostavljajući Bijele bez prelaska vlastite polovice. Međutim ostali su samo na udarcu Kozaka iz 7. minute kojeg je obranio Kalinić.

Prvi pokušaj prema vratima Ukrajinaca Hajduk je imao u 10. minuti. Kožulj je proigrao Saida s ruba kaznenog prostora, no nije pogodio okvir gola. Obrana splitske momčadi ispala je nekoliko minuta kasnije, a Nižić je ispred Ponomara izbacio u posljednji trenutak.

Oleksandrija je zaprijetila nakon što je Jeffreson izgubio loptu na tridesetak metara, no Kalinić je ponovno bio siguran. Hajduk je zaprijetio u 33. minuti nakon dobro izvedenog auta, lopta se odbila do Milića koji je okušao udarac s dvadesetak metara, ali samo do Levanidova.

Hajduk je poveo nakon lijepe akcije iz kornera u 52. minuti. Vlašić i Kožulj odigrali su dupli pas, kapetan je Hajduka opucao iskosa s ruba kaznenog prostora, Levanidov je obranio, a na odbijenu je loptu natrčao Ćosić i postigao prvijenac u dresu splitske momčadi.

Domaćini su najbolju priliku dotada na utakmici imali u 60. minuti. Nakon slabe reakcije Milića i Juranović, Kozak je proigrao u prostor za Ponomara, ali je Kalinić navrijeme istrčao i spriječio pogodak.

Kalinić ponovno sjajno reagira nekoliko minuta kasnije, kada brani udarac Yaremčuka. Ohandza je proigrao Juranovića u 81. minuti koji lijepo puca, ali vratar ukrajinskog kluba izbacuje u korner. Upravo je iz njega došao i drugi pogodak. Sušić je izveo korner, a glavom je poentirao Erceg, kojem je kao i Ćosiću ovo bio prvijenac u dresu Hajduka.

Bez pogotka Ohandze Hajdukove utakmice ne prolaze pa tako ni ova. Sušić je odigrao u prostor za kamerunskog napadača koji poentira za veliku pobjedu splitske momčadi. Do kraja utakmice prilika više nije bilo.