Vrlo dobra partija Širića u pobjedi Studenta nad Širokim

Mostarski Student je u devetom kolu Lige 12 Prvenstva BiH u dvorani Bijeli brijeg slavio protiv Širokog 86:77 (28:25, 19:19, 21:15, 18:18).

Debitant u ligi pokazao se kao pozitivno iznenađenje u svom prvom nastupu u najvišem rangu, a to su potvrdili i večeras svladavši favoriziranu momčad Širokog. Bila je to treća uzastopna pobjeda Studenta kojom se momčad Nevena Nikolića nametnula kao kandidat u borbi za vrh.

Treća četvrtina bila je presudna, a domaći su uspjeli slomiti Širokobriježane i ući u posljednju četvrtinu s +9 te očuvati tu prednost do kraja. U posljednjoj minuti gosti su se približili na tri razlike (80:77), no domaći su s dvije trice riješili pitanje pobjednika.

Najefikasniji u redovima Studenta bio je sjajni Ismet Sejfić s 25 poena i 10 skokova. Dvoznamenkasti su još bili Ramo Rizvić (15), Dejan Marković (14), Ivica Širić (12) te Ante Smolić (10).

Kod gostiju Slovenac Maj Kovačevič upisao je 19 poena, Juraj Segarić 16, Ivan Novačić 14 i Krystopher Faber 13.