![Posušje i Sarajevo remizirali](https://posusje.net/wp-content/uploads/2024/12/FB_IMG_1733580509713-150x150.jpg)
Danas snimanje “Generala” u Imotskom
![Danas snimanje “Generala” u Imotskom](https://posusje.net/wp-content/uploads/2017/05/general.jpg)
Nastavlja se snimanje filma General, koji govori o generalu HV-a Anti Gotovini.
Filmska ekipa danas seli u Imotski gdje će snimati bombardiranje duhanske stanice u Grudama u kojoj je za vrijeme rata bila smještena ratna bolnica.
Snimanje ovih scena prvotno je bilo planirano u Grudama, ali filmska ekipa nije dobila dozvolu za prelijetanje zrakoplova HV-a preko granice u BiH pa će duhanska stanica u Imotskom ”glumiti” duhansku stanicu u Grudama, odnosno ratnu bolnicu, doznaje portal Grude.com.
Najavljeno je prelijetanje MIG-a 21 HV-a u utorak od 16 do 17 sati pa filmska ekipa obavještava stanovištvo, ali i sve one koji će se tada zateći u imotskom da se ne uznemiravaju, jer će zrakoplov nadlijetati Imotski na visini od stotinjak metara, ali neće probiti zvučni zid.
grude.com