Ana-Marija Begić najbolja u porazu od Srbije

Udrugoj utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo košarkašice Hrvatske su u Zaboku poražene od aktualnog prvaka Europe Srbije 66-84.

U prvoj četvrtini Srbija je cijelo vrijeme imala rezultatsku prednost, no s 13-20 Hrvatska se prišuljala na poen zaostala (19-20) i s pristojnih 21-24 ušla u drugu četvrtinu. Ono što nije bilo dobro bila su tri osobne pogreške nositeljice igre Ivane Dojkić pa je u ranoj fazi utakmice izbornik Stipe Bralić morao dozirati njene minute u igri.

Malo po malo gošće su gradile prednost. Prednjačile su iznimno precizna Aleksandra Crvendakić (21 poena za 20 minuta uz 100 posto šuta) i Yvonne Anderson (9 poena, 5 asistencija), a uz velike napadačke probleme Hrvatske na postavljenu zonsku Srbija je do poluvremena ušla u komfor zonu s kapitalom od 20 poena viška (35-55). Uz sve to Dojkić je napravila četvrti prekršaj i situacija je izgledala prilično bezizlazno.

No Hrvatice su uspjele uspostaviti ravnotežu, a potom i preuzeti inicijativu pa su do ulaska u posljednju četvrtinu smanjile zaostatak na 51-62.

Dobra igra nastavljena je i u završnoj dionicu u kojoj se Hrvatska dva puta spustila na 9 poena zaostatka. Pet minuta prije kraja rezultat je bio 62-71 Ana-Marija Begić je promašila otvoreni šut za tri poena, Saša Čado na drugoj strani je pogodila za 62-74 nakon čega su gošće mirno privele utakmicu kraju te se vratile na razliku stečenu u prvom poluvremenu (66-84).

Aleksandra Crvendakić je predvodila Srbiju do pobjede s 33 poena i 7 skokova. U redovima Hrvatske Ana-Marija Begić je postigla 19 poena uz 7 skokova, Ivana Dojkić je zabila poen manje.