AO: Čilić nakon drame u pet setova izborio osminu finala!

Hrvatski tenisač Marin Čilić uspješno je prošao i treću prepreku na Australian Openu, i to u kakvom meču!

U dvoboju trećeg kola Čilić je nakon pet setova te četiri sata i deset minuta igre svladao devetog igrača svijeta, Španjolca Roberta Bautistu Aguta sa 6:7 (3), 6:4, 6:0, 5:7, 6:3 te izborio osminu finala prvog Grand Slam turnira sezone.

Španjolac je do meča s Čilićem imao niz od deset uzastopnih pobjeda uz set-razliku od 22-1.
Na pobjedu nad igračem iz Top 10 Marin Čilić, trenutačno 39. na ATP ljestvici, čekao je od studenoga 2018. godine kada je bio bolji od Amerikanca Johna Isnera, tada 10. tenisača svijeta.

Izjednačeni prvi set otišao je na stranu Bautiste Aguta nakon tie-breaka, iako je Čilić kod vodstva od 6:5 imao set loptu na servis Španjolca. U drugoj dionici naš tenisač spasio je svih pet break-lopti Bautiste Aguta, ključna je bila ona pri vodstvu španjolskog tenisača od 4:3. Čilić je nakon toga nanizao nestvarnih 11 gemova zaredom dobivši drugi set sa 6:4, a potom i treći sa 6:0.

Španjolac uzvraća u četvrtom setu, u kojemu je Čilić dvaput izgubio svoj servis. Prvi put za 3:3 kada je Bautista Agut vratio izgubljeni servis s početka meča, a potom i kod vodstva protivnika 6:5.

Meč potom odlazi u odlučujući peti set koji hrvatski tenisač odmah otvara breakom, a potom na kraju meča još jednom uzima servis Bautisti Agutu za konačnu pobjedu nakon nešto više od četiri sata borbe.

U osmini finala Čilić će igrati protiv Kanađanina Milosa Raonica koji je u tri seta sa 7:5, 6:4, 7:6 (2) bio bolji od Grka Stefanosa Tsitsipasa.