Atletico na Calderonu izbacio Barcelonu, Bayern nerješeno s Benficom

Atletico Madrid je polufinalist Lige prvaka. Madriđani su na svom Vicente Calderonu pobijedili Katalonce s 2:0 golovima Antoinea Griezmanna. Barcelona svojom igrom, pogotovo u prvom poluvremenu, jednostavno nije zaslužila da večeras slavi u Madridu.

Atletico je silovito ušao u utakmicu i već u 4. minuti imao veliku priliku preko Gabija, ali kapetan Madriđana šalje loptu preko Barcina gola.

Napadačka igra Madriđana se u nastavku isplatila. U 36. minuti proključao je Vicente Calderon. Saul Niguez je ubacio loptu s desne strane, a Antoine Griezmann glavom matira ter Stegena.

Sve što je Barcelona napravila u prvom poluvremenu bio je pokušaj Neymara iz daljine, ali Oblak lakoćom hvata loptu.

Prije odlaska na odmor Atletico je mogao povećati prednost preko Carrasca koji je povukao kontru i uputio dalekometni udarac kojeg ter Stegen uz manje probleme brani.

Atletico bolje otvara i drugo poluvrijeme. U 53. minuti Lucas Hernandez pokazuje zašto ga gradski rival Real želi dovesti u svoje redove. Mladi španjolski branič nadskače obranu Katalonaca i glavom prebacuje vratara Barce, ali ispriječila se greda.

U nastavku Barcelona konačno pronalazi svoju igru i čvrsto steže obruč oko šesnaesterca Atletica, ali momčad Diega Simeonea se odlično brani.

I kada su svi očekivali pogodak Barcelone, u 86. minuti je Felipe Luis je sjajno povukao kontru te pokušao dodati Griezmannu, ali njegovu loptu Iniesta namjerno zaustavlja u svom kaznenom prostoru. Sudac Rizzoli pokazuje na bijelu točku, ali kapetanu Barcelone daje samo žuti karton.

Antoine Griezmann je preuzeo odgovornost i donio veliko slavlje Atleticovim navijačima.

U nastavku Iniesta koji je već trebao biti izvan igre puca prema golu Oblaka, a Gabi rukom blokiraju loptu. Rizzoli pokazuje na slobodni udarac iako se na usporenoj snimci vidjelo da se radi o čistom jedanaestercu.

Neprimjetni Leo Messi je izveo slobodni udarac i poslao loptu preko gola.

Na kraju zaslužena pobjeda i prolaz u polufinale Lige prvaka za ratnike Diega Simeonea.

Barcelona se definitivno nalazi u velikoj krizi i moraju što prije posložiti stvari kako bi barem obranili naslov u Primeri.

U drugoj utakmici Bayern Munchen se rutinski obračunao s hrabrom Benficom odigravši 2:2, te se zasluženo plasirao u polufinale Lige prvaka.

No, nije dobro počelo za Bavarce. Benfica je bila ta koja je došla u vodstvo preko Raula Jimeneza u 27. minuti.

Momčad Pepa Guardiole uspijela je izjednačiti prije odlaska na predah kada Arturo Vidal snažnim udarcem pogodio za 1:1.

U nastavku je Thomas Muller doveo aktualnog prvaka Njemačke u vodstvo, ali Benfica je uspjela doći do poravnanja i konačnih 2:2 preko Andersona Talisca