Bayern kaznio Lyonove promašaje i s 3:0 izborio finale

Nogometaši Bayerna kaznili su sve pogreške Lyona i sa 3-0 (2-0) slavili u polufinalnom dvoboju Lige prvaka odigranom u srijedu na lisabonskom stadionu Jose Alvalade te će u nedjelju, 23. kolovoza, protiv Paris Saint-Germaina pokušati doći do svog šestog trijumfa u elitnom klupskom natjecanju.

Oba pogotka za Bavarce u prvom poluvremenu postigao je njemački reprezentativac Serge Gnabry, u 18. i 33. minuti, da bi pobjedu Bayerna potvrdio poljski napadač Robert Lewanodwski u 88. minuti.

Ivan Perišić je bio u početnoj postavi Bayerna i osim važne uloge kod drugog pogotka Bavaraca, imao je priliku upisati se u strijelce u 51. minuti, ali je njegov udarac Lopes obranio. U 63. minuti Perišića je zamijenio Coman.

Finalni dvoboj Lige prvaka na rasporedu je u nedjelju, 23. kolovoza, a za trofej će se boriti debitant u finalima francuski prvak Paris Saint-Germain te njemački prvak Bayern, koji će pokušati po šesti put osvojiti elitno europsko klupsko natjecanje, a prvi put nakon 2013.

Finalna utakmica će biti odigrana na stadionu Benfice, s početkom u 21 sat.