Bologni deseta pobjeda, Begić još jedan double-double, MArić dvoznamenkasta u pobjedi KAŽL-a

U Italiji su sinoć igrane utakmice 11. kola Serie A1. Bologna Ana-Marije Begić u gostima je ostvarila desetu ovosezonsku pobjedu kojom se učvrstila na drugoj poziciji prve talijanske ženske košarkaške lige (Lega Basket Femminile).

Po prvi put u povijesti ovog kluba Bologna je osigurala i nastup na Final Eight talijanskog kupa u koji ulazi osam najbolje plasiranih ekipa u  Serie A1.

Allianz Sesto San Giovanni – Virtus Segafredo Bologna 67:72

• Ana-Marija Begić (Virtus Segafredo Bologna) – 36.20 min. (10sk, 1as, 1il, 1osl, val.18) – 12p (2P 6-10, 3P 0-1, SB 0-2) – Bologna je drugoplasirana ekipa Serie A1 sa 10 pobjeda i jednim porazom. Begić je i na ovoj utakmici postigla double-double (12 poena i 10 skokova), a u skokovima je Top 5 talijanskog prvenstva sa 10.64 skokova po nastupu.

U 8. kolu hrvatske košarkaške Premijer lige Trešnjevka je bila bolja od FSV-a 66:53. Za Riječanke nastupaju dvije naše Posušanke. Petra Bošnjak je za 5.40 minuta na parketu uspjela skuoiti jedan skok, dok Ivana Soldo nije ulazila u igru.

Više učinka imala je Andrea Marić koja nastupa za KAŽL koji je bio uvjerljiv protiv Zadra 81:47. Marić je za 18:41 minutu na parketu postigla 18 poena, 7 skokova i 1 asistenciju.