Brekalo asistirao, Wolfsburgu ipak poraz protiv Šahtara, Bayer slavio u Glasgowu

Odigrani su susreti osmine finala Europske lige.

Vrlo uzbudljivu utakmicu odigrali su Wolfsburg i Šahtar. Šahtar je slavio s 2:1, imao je i dozu sreće, ali za njega je ionako najbitnije da na uzvrat nosi prednost.

Bayer Leverkusen odnio je pobjedu 3:1 s gostovanja kod Rangersa. Nijemci su kvalitetniji protivnik i to su i potvrdili.

Na polovici drugog poluvremena gosti su imali 2:0 golovima Havertza i AranguizaEdmundsson je smanjio, a u završnici je Bailey postavio konačnih 3:1.

Borna Barišić igrao je cijelu utakmicu.

Olympiakos je odnio remi 1:1 s Wolverhampton i može biti zadovoljan. Od 29. minute igrao je bez Semeda koji je zaradio isključenje, ali gosti nisu iskoristili igrača više.

Domaćin je čak poveo s 1:0 golom El Arabija, ali Neto je poravnao i tih 1:1 ostalo je do kraja susreta.

Basel i Manchester United otvorili vrata četvrtfinala, Turcima prednost protiv Kopenhagena

Pred praznim tribinama u Frankfurtu Eintracht je doživio težak poraz 3:0 od Basela. Na ovom stadionu igrat će se i uzvrat s obzirom da Basel nije dobio dozvolu švicarskih vlasti za nastup niti pred praznim tribinama na svom stadionu.

LASK je najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela Europske lige, ali nije imao nikakve šanse protiv Manchester Uniteda. Ovaj put raspucani United vrlo visoko je slavio s 5:0 i samo teorije drži LASK u igri za prolaz.

Najmanje pogodaka bilo je u Istanbulu gdje je Bašakšehir slavio s 1:0 protiv Kopenhagena. Ovdje ostaje sve otvoreno uoči uzvrata, a minutažu, doduše malu, dobio je i Karlo Bartolec koji je ušao u 89. minuti.

hrsport.net/Foto: AP Images