Čapljina s 2-1 povela u finalnoj seriji protiv Posušja

U trećoj finalnoj utakmici odigranoj u subotu u Čapljini, domaćini su stigli do druge pobjede i u seriji na 3 dobivene, vode sa 2:1

Žuti kao i u svim predhodnim utakmicama počinju sa vodstvom i boljom igrom u prvom poluvremenu. Najbolji u redovima Posušja bio je Ante Ramljak koji sa šutevima za 3 poena odvodi goste i na dvoznamenkaste prednosti (16:27).

hkk posusje 4

Čapljina ipak nošena bučnom publikom hvata priključak i na odmor odlazi s minimalnim zaostatkom 33:34.

U drugom poluvremenu se nastavlja neizvjesna i tvrda utakmica sa minimalnim vodstvom Posušja.
Cijela utakmica se odvijala u neprimjerenim uvijetima, čak se može reći i amaterskima u nekim aspektima.

hkk posusje 1

Neadekvatna rasvjeta u dvorani kao i loše vođenje zapisničkog stola (vrijeme na semaforu) su sankcionirani financijski od strane saveza ali nam to neće vratiti pobjedu. Na 5 minuta prije kraja utakmice u dvorani nemile scene.

Nekulturna publika koja se cijelo vrijeme ponaša nesportski prema gostujućim igračima kako i prema sucima prelazi granicu. Došlo je do pljuvanja sudaca sa tribina i utakmica se prekida dok se pojedini domaći navijači ne izbace iz dvorane.

hkk posusje 5

Na tribinama se nalazilo 50-ak gostujućih navijača koji su bili jako dobra podrška ekipi Posušja, ali nažalost to nije bilo dovoljno.

Nakon prekida utakmica se nastavlja, a žuti padaju pod pritiskom i nažalost poraz 64:56.
Pobjednike su predvodili E. Šafro sa 16 i M. Jelčić sa 15 poena.

Kod Posušja najbolji igrač utakmice je bio Ante Ramljak sa 14 poena, a Bogdanović je zabio 13, Kovač 10.

hkk posusje 2

Sljedeća utakmica se igra pred posuškom publikom u četvrtak, 5.5. u 20 sati u športskoj dvorani u Posušju.

Iz kluba pozivaju sve Posušane da daju potporu košarkašima te da ih navijanjem povedemo do pobjede.

Posušje.net, HKK Posušje/Foto: Čapljinski portal