Debakl Katalonaca na Parku Prinčeva: PSG ponizio Barcelonine zvijezde

Kakav je samo debakl doživjela Barcelona u prvoj utakmici osmine finala Lige Prvaka. PSG je na svom Parku prinčeva do nogu dotukao Katalonce razbivši ih s velikih, nestvarnih 4:0.

Unai Emery u potpunosti je nadmudrio Luisa Enriquea i očitao mu pravu nogometnu lekciju koja će se dugo prepričavati.

Od prvog sučevog zvižduka odlučno su nogometaši francuskog prvaka ušli u utakmicu nametnuvši visok tempo.

Odavno nismo vidjeli da je netko tako nadigrao Barcelonu u prvom poluvremenu kao što je PSG večeras. Snažan presing po cijelom terenu, te mirnoća u napadačkoj tranziciji Francuza izluđivali su Katalonce.

Nagrada za hrabru igru došla je u 18. minuti sjajnim pogotkom Angela Di Marie iz slobodnog udarca. Bivši nogometaš ljutog rivala Real Madrida lijepo je prebacio živi zid s 18 metara, a Ter Stegen je mogao samo pogledom ispratiti loptu u mrežu.

I kada se očekivao totalni pritisak Barcelone, domaćini nameću još žešći ritam. U 40. minuti najbolji nogometaš Katalonaca, Leo Messi gubi loptu na sredini terena, Veratti se brzo sjurio prema protivničkom golu, te pronalazi Juliana Draxlera na desnoj strani. Najskuplje zimsko pojačanje PSG-a vrijedno 40 milijuna eura lijepo prihvaća loptu i šalje je iza leđa nemoćnog sunarodnjaka na vratima Barce za velikih 2:0.

S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Gdje su stali u prvom, nastavili su Parižani i u drugom poluvremenu. Dominirali su nogometaši Unai Emeria po cijelom terenu, dok Barcelona nije mogla spojiti tri točna dodavanja.

I onda u 55. minuti nogometna lekcija za udžbenika. Od svog gola su domaćini sjajnim dodavanjima donijeli loptu do Di Marie, a Argentinac fantastičnim udarcem postiže svoj drugi pogodak za nestvarih 3:0.

PSG jednostavno večeras nije htio usporiti, te je želio veliku Barcu u potpunosti baciti na koljena. A kakva bi to važna pobjeda Parižana bila da njihov najbolji strijelac Edinson Cavani ne zatrese mrežu.

Da se to ne dogodi, pobrinuo se Urugvajac u 72. minuti kada rutinski kruniše sjajan posao koji je prethodno uradio asistent Meunien.

I kada je sve bilo gotovo, sjetio se Enrique kako na klupi ima nogometaša kao što je Ivan Rakitić, no ni Hrvat nije mogao promijeniti stvari na terenu. Bilo je prekasno…

Tek nakon što su zabili četvrti pogodak, domaćini su malo sklonili nogu s papučice gasa. Čekali su Barcu na svojoj polovici terena i odbijali sve njezine napade, a čak su i u nekoliko navrata opasno prijetili iz kontra napada.

Mogla je Barcelona doći do pogotka u 84. minuti kada je Pique nakon kornera prebacio loptu na drugu stranu, a tamo Umtiti pogađa vratnicu.

Iako je ostalo još 90 minuta na Camp Nou i ne treba otpisivati momčad koja u svojim redovima ima Messija, Neymara i Suareza, no teško će Barcelona vidjeti četvrtfinale Lige prvaka ove godine.