Debitant Bašić vodio Posušje do pobjede protiv Bratunca

U 16. kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine košarkaški klub Posušje dočekao je ekipu Bratunca te sjajnom predstavom prekinulo niz poraza i stiglo do pobijede rezultatom 93:86 (23:28, 26:26, 22:12, 22:20).

Kroz cijelu utakmicu obje ekipe bile su napadački raspoložene osim u trećoj četvrtini u kojoj je Posušje spustilo goste na samo 12 poena, bio je to ključni trenutak susreta jer su Posušani sustigli konstanti zaostatak iz prvog poluvremena te stvorili određenu prednost koji nisu ispustili do kraja.

Najbolji u redovima Posušja bio je Bašić koji je imao debi iz snova, ubacio je 28 poena te tome pridodao 10 asistencija. Odličan je bio i Širić koji je ubacio 21 poen te Amerikanci Griffin sa 17 i Wiggins s 16 poena i 11 skokova.

KK Posušje se trenutno s omjerom od 9 pobjeda i 7 poraza nalazi na 5. mjestu ljestvice.