Dinamo nakon drame pobijedio Vardar i plasirao se u 3. pretkolo

Nogometaši Dinama izborili su plasman u treće pretkolo Lige prvaka. U dramatičnom uzvratu drugoga pretkola na stadionu Maksimir pobijedili su Vardar 3:2 i tako potvrdili pobjedu 2:1 iz prve utakmice igrane u Skoplju.

Dinamo je gubio 0:1 i 1:2, ali je uspio preokrenuti rezultat i izboriti pobjedu. Nakon skopskog slavlja ‘modri’ su daleko teže nego što se očekivalo izborili prolazak u sljedeću rundu u kojoj ih očekuje imenjak iz Tbilisija.

Gruzijski prvak je plasman u treće pretkolo izborio protiv armenskog Alaškerta. Dinamo je u prvom susretu pobijedio 2:0, a potom u uzvratu odigrao 1:1. Prva utakmica trećega pretkola Lige prvaka igra se 26. srpnja u Zagrebu, a uzvrat je tjedan dana poslije.

Vardar je odlično ušao u utakmicu i već u osmoj minuti gosti su opasno zaprijetili. Asani je pucao, međutim Ježina je zaustavio njegov udarac. U 37. minuti ‘modre’ je spasila sreća. Hambartsumjan je bio najviši u skoku i udarcem glavom pogodio je okvir gola. Bila je to već četvrta vratnica igrača Vardara nakon što su u Skoplju tri puta uzdrmali okvir Dinamova gola.

Odličnu igru Vardar je okrunio sjajnim pogotkom Darka Velkoskog s 30 metara. Branič skopskog sastava je opalio i poslao loptu u donji lijevi kut za vodstvo gostiju. U 43. minuti okvir gola je pogodio i Soudani, koji je pucao s ruba kaznenog prostora.

Dinamo je u nastavku susreta zaigrao mnogo bolje i u 54. minuti je Marko Rog izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Marko Pjaca. Međutim, u 63. minuti gosti ponovo vode. Nakon izgubljene lopte na sredini terena sjevnula je kontra gostiju nakon koje je Schildenfeld poslao loptu u vlastitu mrežu.

Samo šest minuta poslije Pjaca je još jednom izjednačio i to ponovo iz kaznenog udarca. Spirovski je igrao rukom u kaznenom prostoru, a Pjaca na oproštaju od Maksimira sigurno zabio i svoj drugi pogodak. Potpuni preokret dogodio se u 79. minuti kada je Machado golom s ruba kaznenog prostora razriješio sve dvojbe oko prolaza u treće pretkolo. Machado je pucao, a lopta se potom odbila od bloka i prevarila gostujućeg vratara za 3:2.

U 85. minuti teren je uz ovacije navijača napustio Marko Pjaca koji se na sjajan način oprostio od ‘modrog dresa’. Hrvatski reprezentativac karijeru će nastaviti u dresu talijanskog prvaka Juventusa.