Francuska na Maksimiru svladala Hrvatsku s 2:1

Francuska je nastavila tradiciju pobjeda protiv Hrvatske, u susretu četvrtog kola Lige nacija na Maksimiru Deschampsovi igrači pobijedili su pred 7000 gledatelja s 2:1.

To je šesti poraz Hrvatske od Francuske u osmom međusobnom susretu.

Dobro je dvoboj otvorila Hrvatska, odmah smo imali jedan opasan napad preko Petkovića, koji je izbjegao zaleđe, no akcija se odužila i nije urodila pravim udarcem na gol.

Opasan kontranapad mogao je po istom, desnom boku započeti i Uremović, no srušen je.

I onda su iz prve prave prilike gost poveli. Mendy je prošao po desnoj strani i nabacio u sredinu, do nje je nakon što ju je odbio Domagoj Vida došao Griezmann, koji s 10 metara puca i trese hrvatsku mrežu!

Mogao je Mbappe povećati vodstvo gostiju na 2:0, no u 15. minuti je nevjerojatno s tri metra promašio prazan gol Hrvatske.

Prvi udarac na gol imali smo u 20. minuti, lopta je nakon jedne kombinacije poslije kornera nabačena na drugu vratnicu, a tamo ju je Lovren glavom poslao preko gola. Pet minuta kasnijePetković je iz jednog pokušaja kontre u kojem su četiri hrvatska igrača napadala osmoricu Francuza iznudio slobodan udarac na oko 25 metara. Pucao je Perišić, ali preko gola.

Sjajnu priliku imao je Pašalić u 30. minuti. Perišić je ubacio u sredinu, a Pašalić je imao čak dvije prilike za udarac, no prvi mu je blokiran, a drugi je obranio Lloris. Bila je to najbolja prilika Vatrenih dosad.

Uslijedilo je dobro razdoblje u igri Hrvatske, pa u 37. minuti bilježimo sumnjivu situaciju u francuskom kaznenom prostoru, gdje je Mendy u padu igrao rukom, no sudac Kuijpers ostao je nijem.

U samoj završniciprvog poluvremena Lenglet je pucao glavom nakon slobodnog udarca Griezmanna, srećom za Hrvatsku malo pred vratnice.

Na poluvremenu umjesto Badelja i Pašalića u igri su Brekalo i Kovačić.

Odmah na početku opasan prodor Perišića, koji šalje nisku i oštru loptu na peterac, no ni Petković ni Brekalo nisu uspjeli uklizati i pospremiti je u mrežu. Uzvratili su pet minuta kasije opasnom situacijom gosti, Griezmann je ubacio za Tolissoa, koji je bio nekoncentiran u dobroj poziciji pred golom.

U 53. minuti Vlašić je okušao udarac, pucao je s 20-ak metara iskosa u suprotni kut, no preslabo i neprecizno.

Kapetan Modrić se u 55. minuti sjajno probio u peterac, no nije imao kome dodati loptu. Pokušao je nešto, no blok je zaustavio njegovo nesuđeno dodavanje.

Nikola Vlašić zabio je u 65. minuti za 1:1! Luka Modrić došao je do jedne lopte i poslao povratnu Brekalu, koji prosljeđuje do Vlašića, a on mirno i precizno šmekerski svladava Llorisa! To je bio peti gol Vlašića u 15. nastupu za nacionalnu vrstu.

Jedna očigledno krivo dosuđeni udarac iz kuta za Francusku izrodio se u vrlo opasnu gužvu i situaciju pred našim golom, završenu šutom svježeg Pogbe, no riješio je to Livaković.

I uslijed dominacije Hrvatske iz ničega je uslijedio mat u tri poteza, Pogba je nevjerojatnom loptom našao Dignea na lijevom krilu, a on u sredini upošljava Mbappea, koji iz prve pogađa mrežu. To je bio njegov 16. gol u 38. nastupu za Francusku.

U 90. minuti Modrić je usjajnu priliku izbacio svježeg Andreja Kramarića, napadač Hoffenheima si je sjajno produžio loptu u for, no iz ne baš lake pozicije pucao je previše po sredini gola i obranio je to Lloris.