HRVATSKA DEKLASIRALA MAKEDONIJU: Begić 13 poena i 7 skokova

Hrvatska je u Skoplju upisala uvjerljivu pobjedu protiv Makedonije na početku drugog kruga kvalifikacijskog ciklusa za EuroBasket 2019 skupine H.

Od samog je početka nametnula svoju igru i ništa nije prepuštala slučaju. Tako su igračice izbornice Jelavić Makedoniji u prvih deset minuta dopustile da im ubace samo 12 poena, dok je Hrvatska imala 27. Na poluvrijeme je Hrvatska već otišla sa zavidnom prednošću (20:48) koju Makedonija do samog kraja nije mogla stići. Hrvatska je iz minute u minute samo povećavala svoju prednost te upisala uvjerljivu i važnu pobjedu u gostima.

Ana-Marija Begić je za 19.55 minuta provedenih u igri odlično iskoristila te je postigla 13 poena i 7 skokova.

Makedonija – Hrvatska 47:108 (12:27, 8:21, 19:28, 8:32.

Hrvatska reprezentacija se danas vraća u Hrvatsku, odnosno u Ivanić Grad gdje nastavlja s pripremama, a već 14. veljače igra utakmicu sa Švedskom koja je na svom parketu uvjerljivo izgubila od Italije 47:69. Drugi par u H skupini je Italija – Makedonija.