Hrvatska srušila Argentinu i Messija i izborila osminu finala SP-a

Hrvatska je pobijedila Argentinu 3:0 i izborila je osminu finala Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Bila je to jedna od najboljih utakmica Hrvatske u novijoj povijesti koju su prekrasnim golovima okrunili Ante Rebić u 53., Luka Modrić u 80. i Ivan Rakitić u sudačkoj nadoknadi.

Hrvatska je u svih 90 minuta igre bila bolja ekipa, dominantnija,ambicioznija, konkretnija ekipa koja je imala plan i viziju kako doći do pobjede. S druge strane Messi i društvo još su jednom pokazali da su skupina odličnih igrača, ali da nisu momčad.

Premda su Argentinci imali jednu vrhunsku šansu, matnu, ista je došla kao plod greške hrvatske obrane, sve ostalo pripalo je Hrvatskoj. Posebice u drugom poluvremenu.

Hrvatska je vodeća u skupini sa šest bodova, Argentina ostala na jednom, dok Island ima jedan i Nigerija je bez bodova prije sutrašnjeg međusobnog susreta.