Inter i Brozović nadomak polufinala; City razmontirao Bayern

Prvim utakmicama četvrtfinala nastavljena je Liga prvaka. Manchester City je s 3:0 slavio protiv Bayerna, dok je Inter, poprilično neočekivano, upisao pobjedu 2:0 kod Benfice u Lisabonu.

Na Etihadu je domaće u vodstvo doveo Rodri preciznim udarcem sa 20-ak metara u sam gornji desni kut u 27. minuti, da bi prednost povećao Bernardo Silva u 70. minuti.

Prethodno je Grealish oduzeo loptu Upamecanu na 25 metara od vrata Bayerna i petom uposlio Haalanda koji je odlično ubacio za Bernarda koji je glavom svladao Sommera.

Konačni rezultat postavio je Haaland u 77. minuti, Alvarez je ubacio u kazneni prostor, a Stones glavom spustio loptu za Haalanda koji se prikrao iza leđa neopreznog Pavarda.

Josip Stanišić ostao je na klupi Bayerna.

Na Luzu u Lisabonu Inter je do prednosti stigao pogotkom Nicole Barelle koji je glavom u mrežu u 51. minuti spustio ubačaj Bastonija, da bi pobjedu potvrdio Lukaku iz kaznenog udarca u 82. minuti nakon što je Joao Mario neoprezno visoko podigao ruku prilikom pokušaja blokiranja ubačaja Dumfriesa.

Marcelo Brozović odigrao je čitav susret za Inter, dok je Petar Musa ostao na klupi Benfice.

U srijedu će svoje prve četvrtfinalne utakmice igrati Milan – Napoli i Real Madrid – Chelsea.