Inter i Manchester United prošli u polufinale Europske lige

Europski velikani Inter i Manchester United uspjeli su doći do polufinala Europske lige.

Mnogo teže je išlo Unitedu koji je tek u produžetku svladao danski Kopenhagen…

Inter – Bayer Leverkusen 2:1

Mnogo sadržajniju i efikasniju utakmicu od dvije ponuđene na meniju smo gledali u Düsseldorfu na Merkur Spiel-Areni. U furioznih prvih 25 minuta su pala čak tri gola, do kraja nijedan i to je bilo dovoljno Interu za prolazak u polufinale.

Vatromet je otvorio Nicolo Barella u 15. minuti kad je dobio loptu na rubu 16 metara te nije dugo razmišljao. Sjajnim je udarcem preko vanjske strane stopala poslao loptu s desne strane u donji suprotni kut za 1:0.

Mogao je isti igrač u 20. minuti do drugog gola, ali iz dobre prilike puca glavom preko gola, ali se Inter ne buni jer je samo minutu nakon pao i drugi gol. Ashley Young je dobrim dodavanjem s lijeve strane pronašao Romelua Lukakua, a Belgijac u svom stilu s igračem na leđima iz pada mirno pogađa za 2:0.

Nije dugo prošlo, a Bayer je smanjio. U golu su sudjelovala dva najbolja igrača “Apotekara” ove sezone. Kevin Volland i Kai Havertz su odigrali jako lijep dupli pas i potonji je akciju završio za 2:1 u 24. minuti, ali do kraja Bayer neće do poravnanja.

Štoviše, Interu je još dvaput inicijalno sviran penal, u 26. i 90. minuti, ali je oba puta VAR preokrenuo odluku i ostavio nadu igračima koji su uvjetno u rodnoj zemlji domaćini, ali im to nije bilo od neke pomoći. Više je do kraja pokušavao Inter riješiti susret, ali su udarci završavali uglavnom u bloku Bayera.

Punu minutažu je za pobjedničku momčad odigrao i Marcelo Brozović. Inter će u polufinalu igrati protiv boljeg iz dvoboja Šahtara i Basela koji je na rasporedu u utorak.

Manchester United – Kopenhagen 1:0

Jako dugo je trebalo Manchester Unitedu za vodstvo i konačni slom Kopenhagena. Žilavi Danci su dugo odolijevali, a čak su imali i svoje dobre šanse u prvih 90 minuta koje su završile bez pogodaka.

Kampirao je United u šesnaestercu Danaca te su često igrači Crvenih vragova padali i tražili penale, a dobili su jedan u produžetku koji je bio i pobjede vrijedan. United je zabio gol u prvoj minuti nadoknade kad je mrežu zatresao Mason Greenwood, ali je slavlje pokvario VAR koji je pokazao zaleđe u akciji za gol.

Kako je regularno vrijeme išlo kraju je i Kopenhagen pokazivao zube, ali je više morao spašavati Karl-Johan Johnsson. Sjajni je Šveđanin bio najveći razlog što se uopće i išlo u produžetke, ali je u 95. nemoćan, piše Sportnet.hr.

Pao je Anthony Martial u 16 metara, Clement Turpin je pokazao na bijelu točku, provjerio VAR i potvrdio odluku, a s 11 metara je precizan bio Bruno Fernandes. Krajem prvog produžetka smo vidjeli i Hrvate na terenu jer su ušli Karlo Bartolec i Robert Mudražija.

Imao je Manchester još nekoliko sjajnih šansi do kraja prvih 15 dodanih minuta, ali rezultat ostaje 1:0. Pokušavao je u drugom produžetku Kopenhagen, United je čekao, ali se rezultat ne mijenja i Englezi idu u polufinale.