KOŠARKA: Posušje slavilo i u Širokom!

Košarkaši Posušja trećom pobjedom u nizu završavaju regularni dio prvenstva Herceg-Bosne.

Nakon poraza Čapljine u Grudama i Tomislava u Mostaru, utakmica nije imala nikakav rezultatski značaj jer su obje momčadi bile sigurno na drugoj, odnosno petoj poziciji. Dvoboj se igrao za prestiž, a žuti su se po drugi put ove sezone pokazali boljima od mlade momčadi Širokog.

Prve minute prolaze u nešto boljoj igri domaćina, no poenima Leke Posušje prelazi u vodstvo. Gosti konstantno vode 4-5 razlike, ali ne uspijevaju prelomiti utakmicu. Široki koristi pad u igri svog protivnika i serijom 8:0 pred kraj treće četvrtine prelazi u vodstvo. Josip Penava igra “kapetanski” u posljednjoj četvrtini i vraća prednost Posušju, a poenima mu se pridružuje i Dominik Jukić koji sa linije slobodnih bacanja riješava pitanje pobjednika.

29352135_970932809698513_2768946117379149756_o

Penava je susret završio sa 17 poena, a Jukić sa 14, dok su obojica imali po 9 skokova i 3 asistencije. U pobjedu 71:80 najviše poena je ugradio Ante Ramljak, 18,a Begić i Leko su postigli po 12. Josip Batinić je bio najbolji kod Širokog sa 23 postignuta koša.

Nakon uskrsni praznika kreće borba za titulu. Polufinale se igra na dvije pobjede, a prednost domaćeg terena imaju Grude u dvoboju sa Tomislavom te Posušje koje u prvom susretu na svom terenu 8.4. dočekuje Čapljinu.