KOŠARKAŠI BEZ FINALA: Student slavio u trećoj utakmici

Košarkaši Studenta su u dobro ispunjenoj mostarskoj dvorani dočekali KK Posušje u trećem polufinalnom susretu prvenstva KS Herceg-Bosne.

Žuti su doputovali oslabljeni bez kapetana Josipa Penave, ali u nadi i želji da uz pomoć svojih brojnih navijača mogu ponovno iznenaditi favorizirane „studente“. Gotovo cijelo prvo poluvrijeme Posušje vodi zahvaljujući dobroj napadačkoj igri i dobrom šutu za tri poena Ante Begića.

U drugoj četvrtini domaćine u igri drži odlični Berin Gudić koji postiže do poluvremena 12 poena i sa dvije vezane trice u posljednoj minuti odvodi domaćine na pauzu sa minimalnih 42:41. U nastavku puno bolja igra Studenta. Gudiću se priključuju bivši „žuti“ Karlo Kovač i Ivica Širić koji svojim tricama odvode domaćina na velikih +14. U tim trenutcima se činilo da je utakmica gotova, ali Ivo Begić i prijatelji izvače zadnje atome snage i serijom 10:0 vraćaju Posušje u utakmicu. Dvije minute prije kraja Domin Jukić pogođenom tricom za izjednačenje 71:71 dovodi atomsferu na tribinama do usijanja i žute korak do velikog iznenađenja. U izostankom Penave skraćenoj rotaciji Posušja nije ipak bilo dovoljno snage za potpuni preokret. Početkom posljednjeg preioda Ante Leko je zbog 5. prekršaja morao napustiti igru te su gosti tako pod košem ostali samo na umornom Mirki Đereku. Domaćin iskorištava prednost u visini svojih centara te uz najboljeg Gudića u završnim minutama koristi i visokog Primorca koji sigurnim koševima donosi pobjedu Studentu i finale u kojem će snage odmjeriti sa košarkašima Gruda.

Kod pobjednika najbolje je bio Gudić sa 24 poena dok je Širić dodao 14. Za Posušje su najbolji bili braća Begić, Ante u prvom, a Ivan u drugom poluvremenu sa po ukupno 17 i 18 koševa, a Leko je dodao 12.

Ostaje žal za ovom utakmicom jer su žuti ostavili srce na parketu. Htjeli su se odužiti izvrsnim navijačima koji su potegnuli do Mostara na ovu utakmicu i bili izvrsna podrška ne samo ovu već sve utakmice ove sezone. No zbog nedostatka snage i prevelike želje u posljednim trenutcima utakmice do iznenađenja ipak nije došlo. Momčad Studenta je ipak u ovom trenutku bila kvalitetnija i iskusnija te zasluženo odnijela pobjedu u ovom polufinalnom dvoboju.