Liverpool i Barcelona u četvrtfinalu Lige prvaka

Nogometaši Barcelone rutinski su svladali Olympique Lyon pred svojim navijačima s 5:1 i plasirali se u četvrtfinale Lige prvaka. Kataloncima je to 13. uzastopni plasman u tu fazu elitnog natjecanja te također 12. uzastopna utakmica bez poraza u svim natjecanjima.

S druge strane, francuskoj seriji neporaženosti u Ligi prvaka došao je kraj. Opet je u dresu Barcelone briljirao Lionel Messi s dva gola i dvije asistencije. Magični Argentinac zabio je efektno, panenkom za vodstvo, pa kasnije i u svom stilu gol koji je prelomio utakmicu. Za potpuni krah Francuza asistirao je Piqueu, a potom, za konačnih 5:1, i Dembeleu.

Barceloni se u četvrtfinalu Lige prvaka pridružio Liverpool. Nakon remija bez golova na Anfieldu u prvom susretu osmine finala Redsi su u uzvratu u Münchenu slavili protiv Bayerna 1:3 i izborili su plasman među najboljih osam klubova Europe.

Liverpool je poveo u 26. minuti krasnim golom Manea nakon katastrofalne greške Neuera. Bayern je izjednačio 13 minuta kasnije autogolom Matipa. Redse je u novu prednost doveo Virgil van Dijk u 70. minuti, a gol za pobjedu Liverpoola i potvrdu plasmana u četvrtfinale zabio je čudesni Sadio Mane pet minuta prije kraja.

Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren trijumf svog sastava ispratio je s klupe za pričuve.