LUČIĆU PRVJENAC U TUZLI, BEGIĆ “Pocrvenio” PROTIV Sarajeva

Tuzla City nastavlja s odlučnim igrama u drugim djelu sezone, danas su u sklopu 22. kola BiH Premijer lige iznenadili Zrinjski u Mostaru pobijedivši ga s 2:1.

Posušanin Luka Lučić od kada je došao u Tuzlu City iz HŠK Posušje odmah se nametnuo i postao standardni član prve postave te igra odlično a danas je i postigao svoj prvi gol u dresu novog kluba. Zabio je gol za 1:0 u 16’ minuti susreta i odigrao svih 90’ minuta, nakon njegovog pogotka Zrinjski je uspio izjednačiti preko Govedarice u 29’ minuti no Tuzla City je ipak došla do pobjede golom Karjaševića u 67’ minuti.

Još jedan Posušanin igrao je ovu utakmicu, mladi Ivan Bašić kod Zrinjskog je ušao u 72’ minuti.

Tuzli City je ovo treća velika pobjeda u nizu u samo 7 dana, pobijedili su Željezničar u prvenstvu 2:0, onda ih na penale izbacili iz kupa i danas je došla ova pobjeda nad Zrinskim.

U drugoj utakmici dana derbi između Širokog Brijega i Sarajeva završio je pobjedom Širokog od 1:0, pobjednički gol postigao je Ikić u 52’ minuti a Sarajevo nije iskoristilo ni igrača više kojeg je imao od 64’ minute kada je crveni karton za Široki Brijeg dobio Posušanin Zvonimir Begić dok je Martin Zlomislić susret odgledao s klupe.

Na ljestvici i dalje vodi Sarajevo s 46 bodova a Široki Brijeg je drugi s 5 bodova zaostatka.

Radioposusje.ba (foto: FK Tuzla City)