Medvedev preokretom osvojio prvu titulu na završnom Mastersu

RUS Danil Medvedev je u finalu završnog Mastersa sezone u Londonu svladao trećeg nositelja Dominica Thiema rezultatom 4:6, 7:6 (2), 6:4.

U prvom setu je odmah pri vodstvu 1:0 Rus imao dvije break-lopte. Ipak, nije ih iskoristio, ali je pritom uspio spasiti tri game lopte Thiema. Na novu priliku za obrat čekalo se do rezultata 3:2 za Thiema. Prvu priliku koju je dobio Austrijanac je iskoristio i bez većih problema priveo prvi set kraju.

Medvedev furiozno odigrao tie-break drugog seta

U drugom setu je puno agresivniji na protivnikovu servisu bio Thiem. Imao je tri neiskorištene break-prilike, a Medvedev tek jednu. Iako slabiji na svom servisu, Rus je set doveo do 13. igre u kojoj je nakon rezultata 2:2 osvojio pet uzastopnih poena i poravnao na 1:1 u setovima.

Od tog je trenutka Medvedev počeo igrati bolje. Nisu ga pokolebale ni tri neiskorištene break-lopte pri rezultatu 1:1. Svoju je priliku iskoristio na sljedećem Thiemovu servisu kada je opet imao tri break-lopte, ali je ovaj put treća bila sreća.

Rus je sezonu zaokružio s 10 pobjeda zaredom

Do kraja je Rus sigurno odservirao i osvojio svoj prvi naslov na završnom Mastersu sezone. Pritom je pobijedio Novaka Đokovića u skupini, Rafu Nadala u polufinalu i Dominica Thiema u finalu i kompletirao trijumfe nad tri prva igrača svijeta.

Uz to, ovo mu je bila 10. pobjeda zaredom. Prije Londona je osvojio pariški Masters 1000.