Nakon Messija ode i Ronaldo! El Matador poslao Portugal kući

U samo jednom danu, dva najveća nogometaša današnjice oprostila su se od Mundijala. Nakon što je Francuska izbacila Messija i Argentinu, večeras je i Urugvaj bio bolji od Ronalda i Portugala. Golovima Edinsona Cavanija Urugvaj je pobijedio s 2:1.

Već u 7. minuti fantastični urugvajski napadački dvojac dovodi Južnoamerikance u vodstvo. Luis Suarez šalje sjajnu loptu na drugu stranu, a Edinson Cavani u maniru pravog golgetera zakucava ju u mrežu.

Pokušavali su Portugalci doći do brzog izjednačenja, ali osim napada, Urugvaj ima i fantastičnu obranu, vjerojatno najbolju na Mundijalu. Pogotovo se istakao Caseres koji ne samo da je uništavao portugalske napade, već je i dosta pomutnje radio Portugalcima i u napadu.

U 21. minuti Suarez je sjajno našao rupu u živom zidu nakon slobodnog udarca, ali sjajno je njegov šut obranio Rui Patricio.

No, u drugo poluvrijeme su Portugalci ušli odlučnije i to im se isplatilo. U 54. minuti zabili su Urugvaju njihovim oružjem – iz prekida. Nakon ubačaja iz kornera, Pepe je ostao sam i mirno glavom matira Musleru za 1:1. Bio je ovo prvi pogodak kojeg je Urugvaj primio u Rusiji.

Ali, ovo je bila večer Edinsona Cavanija, a El Matador u 62. minuti ponovno dovodi Urugvajce u delirij. Sjajno je napadač PSG-a iz prve poslao loptu u suprotnu stranu portugalskog gola za novo vodstvo.

No, osam minuta kasnije najbolji igrač na terenu se ozljeđuje, Cavani je morao napustiti igru. Sjajan fair-play potez uradio je Cristiano Ronaldo koji je pokazao da nije samo veliki nogometaš, već i čovjek. Pomogao je Cavaniju da polako izađe van terena.

Posljednjih petnaestak minuta vidjeli smo veliki pritisak Portugalaca. Pokušavali su na sve načine doći do pogotka, najčešće preko ubačaja u šesnaesterac, ali čelična urugvajska obrana jednostavno nije mogla kapitulirati. Na kraju je ostalo 2:1 i Urugvaj ide u četvrtfinale na Francusku, a Portugal se oprašta s Mundijala.