Nezapamćena dominacija: Zrinjski osigurao sedmi naslov prvaka BiH!

Ono što je odavno bilo jasno, od ove subote je i službeno. HŠK Zrinjski novi je prvak Bosne i Hercegovine za sezonu 2021./2022.!

Zrinjski je okrunio nezapamćenu dominaciju u jednoj sezoni osiguravši titulu prvaka sedam kola prije kraja. Kako su nešto ranije Tuzla City i Borac odigrali 0:0, postalo je jasno da će Zrinjski s pobjedom protiv Sarajeva i matematički osigurati naslov. Momčad Sergeja Jakirovića to je i napravila, potvrdivši pobjedom nad Sarajevom od 4:0 da je ove sezone daleko najbolja momčad, a učvrstila je i kandidaturu za jednu od najboljih momčadi ikada otkako se igra Premijer liga.

Veliki broj domaćih navijača, njih oko pet do šest tisuća, obradovao je Niko Janković već u 15. minuti, postigavši fantastičan pogodak s 25 metara, jedan od najljepših u sezoni.    Na 2:0 Zrinjski je povećao u 52. minuti i to preko svoje standardne kombinacije, Josipa Ćorluke i Nemanje Bilbije. Prvi je centirao, a Bilbija glavom postigao 27. gol u sezoni.   Sarajevo ni do tada nije nešto ozbiljno prijetilo, no tada se raspalo, pa je primilo i treći gol. Ivan Jukić prošao je po lijevoj strani i ubacio, a lopta se od Darka Lazića odbila u mrežu gostiju.

Nakon trećeg gola utakmica je nakratko prekinuta zbog velike bakljade i slavlja domaćih navijača, no čim je nastavljena pao je i četvrti gol. Strijelac je bio Ivan Jukić nakon lijepe solo akcije.   Zrinjski ne samo da je razbio Sarajevo večeras, nego je kompletirao “hat-trick” protiv bivšeg prvaka, dobivši ga sva tri puta, uz gol razliku 7:0.   Nakon posljednjeg zvižduka suca Ermina Sivca u teren su utrčali brojni navijači kako bi proslavili novi naslov prvaka, sedmi u povijesti kluba, te drugi od 2018. godine.

Nakon pobjede Zrinjskog i osvajanja sedmog naslova prvaka BiH poruku je uputio potpredsjednik Kluba Amir Gross Kabiri:  “Ovo prvenstvo je simbol naše odlučnosti, nikada ne odustajemo!”