NOGOMET: Posušje ostalo bez dva važna boda

Nogometaši Posušja odigrali su samo 1:1 protiv Cima iz Mostara u okviru 17. kola Druge lige FBiH – Jug na Mokrom Docu.

Tijekom cijele utakmice “plavo-bijeli”, jučer u crvenim bojama, su cijelu utakmicu imali dominaciji ali su se Mostarci odlično branili i odnijeli bod kući.

Cim je i poveo iz jedinog udarca na gol domaćina nakon jedne kontre u 14. minuti. Izjednačenje je ubrzo donio Danijel Begić prekrasnim golom iz slobodnog udarca u 18. minuti. Isti igrač propustio je dobru priliku sredinom prvog poluvremena, ali vratar gostiju odlično reagira. U 41. minuti Posušje promašuje jedanaesterac a tragičar je Soldo.

Utakmicu je pratilo 500-tinjak gledatelja

I drugi dio pripao je domaćinima koji su imali posjed, ali nisu uspijevali napraviti višak u obrani Cima. Nedostajalo je ideje u veznom redu, što se može shvatiti jer je iz momčadi izostao najbolji igrač ove sezone Jure Glavina. A svakao je hendikep bio i neigranje mladog Stipića zbog kartona. Do kraja utakmice Posušje je imalo još jednu izglednu priliku kada je iz prekida sa dva metra neprecizan bio Ćuže.