Osam medalja za “poskoke” na turniru “Fojnica Open 2015.”

U subotu se u Fojnici održao 18. Međunarodni taekwondo turnir „Fojnica open 2015“ na kojem je nastupilo 227 natjecatelja iz Hrvatske, Slovenanije i Bosne i Hercegovine. Domaćin i organizator ovog turnira bio je Hrvatski taekwondo klub „Hvojnica“ iz Fojnice.

20150530_005849

Na turniru je nastupilo 9 članova taekwondo kluba „Poskok“ iz Posušja koji su osvojili 8 medalja od kojih 4 zlatne, 2 srebrne i 2 brončane te 2 pehara za ekipne plasmane gdje su „poskoci“ bili treći u mlađim kadetima i juniorima. Zlatom su se okitili junior do 68 kg Marin Begić, juniorka do 46 kg Mihaela Senjak, mlađi kadet do 36 kilograma Slavo Jukić i mlađa kadetkinja do 30 kg Josipa Mandurić. Srebrene medalje su osvojili kadeti Mate Dragoja i Petar Tokić a brončane mlađi kadeti Josip Miličević i Matej Bešlić. Nastupio je i mlađi kadet Ilija Jukić koji je u borbi za medalju izgubio od aktualnog europskog prvaka iz Slovenije. Posušane je vodio trener Petar Boban a na natjecanju je sudila članica kluba Kristina Čamber.

20150530_015901

Petar Boban:

“Ovo je zadnje natjecanje u prvom djelu sezone i ja sam prezadovoljan učinkom u Fojnici. Istaknuo bih da iako je konkurencija bila jaka i skoro sve borbe bile su neizvjesne do kraja. Želim se zahvaliti domaćinima na velikodušnom prijemu, te roditeljima naših boraca Andriji Jukiću i Marinku Bešliću koji su bili tehnička i organizacijska podrška u odlasku na turnir. Posebno se zahvaljujem gospodinu Bruni Kovaču, vlasniku rent a car „BGL COMMERCE“ koji je naš stalni sponzor te Općini Posušje.

Do kraja mjeseca nas očekuju pripreme za polaganje učeničkih pojaseva te polaganja istih te na kraju mjeseca klupski izlet za sve članove i roditelje.”