Oslabljeno Posušje nemoćno protiv Širokog u finalu!!!

Danas se u Posušju igralo finale košarkaškog kupa Herceg-Bosne u kojem je košarkaški klub Posušje pred prepunim tribinama dočekao Široki Brijeg. Posušje je u ovom susretu bilo jako oslabljeno neigranjem nekoliko ključnu igrača pa je favorizirani Široki i lakše od očekivanog došao do trofeja uvjerljivom pobjedom 83:49 (26:11, 21:13, 15:15, 21:10).

Već prije susreta znalo se da za Posušje neće nastupiti Širić zbog ozljede a nakon samo nekoliko minuta ozlijedio se i Griffin te nije više ulazio u igru. S tim problemima KK Posušje se nije moglo nositi s jednom od najboljih ekipa Bosne i Hercegovine što Široki sigurno je te su već na poluvremenu zaostajali 23 poena.

U drugom poluvremenu i trener Posušja je izgleda odlučio da je utakmica izgubljena te nije slao Wiggins na teren. Prednost Širokog Brijega do kraja je samo rasla i potpuno zasluženo su postali košarkaški prvaci Herceg-Bosne. Najefikasniji u redovima Posušja te jedini dvoznamenkasti bio je Leko s 10 postignutih poena.

Posušje se sada okreće prvenstvu BiH gdje su najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela sezone te ih već u nedjelju čeka utakmica 15. kola a protivnik je ponovno Široki Brijeg.