Petarda Intera u Posušju: Briljantna Anica Čutura postigla hat-trick

Nogometašice ŽNK Inter iz Posušja nastavile su sa sjajnim igrama u Prvoj ženskoj ligi Federacije bIH – Jug, deklasiravši u okviru 4. kola ekipu ŽNK Troglav 1918 iz Livna rezultatom 5:0.

Prvo poluvrijeme bilo je tvrdo, bez puno prilika s obje strane, ali nešto konkretnije u završnici bile su domaće igračice. Inter je do prednosti došao iz prekida u 16. minuti utakmice. Za domaću ekipu dosuđen je prekršaj na nekih 25 metara, loptu je uzela Kristina Maras, kapetan ekipe, te sjajno izvedenim slobodnim udarcem dovodi domaćina u vodstvo.

U drugom poluvremenu Inter je dodatno pojačao pritisak na gol gostiju a seriju golova otvorila je Anica Čutura u 71. minuti. Ista igračica postiže pogodak za 3:0 devet minuta kasnije. Domaćinu se „otvorilo“ pred kraj utakmice tako da u završnici dolaze do još dva pogotka. Prvo je precizna Ana-Marija Ćesić u 90., da bi Čutura svojim trećim golom na utakmici kompletirala hat-trick u sudačkoj nadoknadi.

U ostalim susretima Libero je slavilo protiv Brotnja 3:0, dok je Široki Brijeg nadigrao Respek s visokih i nestvarnih 0:18.

Na ljestvici je Široki Brijeg zadržao vodeću poziciju s deset bodova, Inter ima bod manje na drugom mjestu, dok je LIbero treći sa sedam bodova.