Pobjeda Reala uz stoti nastup Modrića u Ligi prvaka

Real Madrid je u derbiju večeri šestog kola Lige prvaka s 2:0 pobijedio Inter i osigurao prvo mjesto skupine D. U drugom susretu ove skupine Šahtar je bio sasvim blizu prve pobjede u sezoni, ali je primio gol od Nikolova u 93. minuti te je remizirao kao domaćin protiv Šerifa 1:1., dok je Liverpool, koji je ranije osigurao prvo mjesto skupine B, preokretom nadvisio AC Milan na San Siru s 2:1, pa je, uz pobjedu Atletica u Portu od 3:0,  Milan ostao na posljednjoj poziciji u toj grupi. Sjajno raspoložena je bila Borussia Dortmund, koja je s čak 5:0 svladala Bešiktaš.

U ogledu posljednjeg, šestog kola Leipzig je na domaćem terenu pobijedio Manchester City 2-1.

Paris St. Germain je utakmicu protiv Club Bruggea (pobjeda 4-1) riješio nakon samo sedam minuta igre. Naime, toliko je trebalo Kylianu Mbappeu da postigne dva pogotka.

U skupini C je također sve bilo jasno i prije zadnjeg kola. Ajax, kao prvi te Sporting, kao drugi, nastavljaju sezonu u Ligi prvaka, dok će dortmundska Borussia kao treća igrati Europsku ligu.