Pobjede košarkaša i kuglača

Posušje je ostvarilo pobjedu u utakmici protiv Tomislava rezultatom 65:74, javlja Košarkaški klub Posušje.

Žuti su u ovom susjedskom derbiju imali ulogu velikog favorita. Utakmica je počela odličnom napadačkom igrom žutih koji su serijom trica došli do prednosti. Do kraja prve četvrtine postigli su 24 poena (od čega čak 6 trica). U drugoj četvrtini i jedna i druga ekipa ulaze u malo slabijem ritmu, te Posušje odlazi na poluvrijeme s vodstvom 26:40. U trećoj dionici domaćini su bolje zaigrali, te su uz mnogo grešaka igrača Posušja uspjeli smanjiti prednost Posušja na devet poena razlike (46:55). Posljednja dionica je donijela jako neizvjesnu košarku. Posušje je cijelim tijekom ove četvrtine imalo prednost, a u završnici su konačno slomili otpor Tomislava, te su slavili veliku pobjedu.

Ivica Širić je predvodio žute s 22 poena, Ante Leko je dodao 18, a Nikola Lebo 16 poena.

Kod Tomislava Ante Krajinović je ubacio 17 poena.

Posušje ostaje i nakon 14. kola na prvom mjestu prvenstvene ljestvice s 22 boda, a sljedeće nedjelje od 19 sati u Posušju gostuje KK Student.

Kuglači su proteklog vikenda odigrali 16.kolo Premier lige BiH.
Posušje je u domaćoj kuglani savladalo ekipu Ade iz Banja Luke sa visokih 7 -1.
Nakon poraza od Rudara prošlo kolo ekipa Posušja se vratila pobjedom nad odličnom ekipom Ade.
Najbolji na utakmici je bio Ivan Iko Petric sa 672 oborena čunja.
Sljedeće kolo ekipa Posušja gostuje ekipi Slobode koja je na svome terenu veoma nezgodan protivnik tako da će biti teska i neizvjesna utakmica.