Poraz Hrvatske nakon drame u posljednjim minutama

Hrvatska je u prvoj utakmici druge faze Svjetskoga rukometnog prvenstva izgubila od Brazila rezultatom 29:26.
Loše je Hrvatska otvorila utakmicu. S jedne strane statičnost i bezidejnost u napadu, dok su s druge Brazilci lako probijali obranu Kauboja. Šego je jedini sjajno otvorio utakmicu, no na dva razlike Hrvati su u napadu igrali bez vratara, što je Brazilcima omogućavalo lake pogotke. Brazilci su upisali čak šest pogodaka na prazan gol u prvom poluvremenu.

Izabranici Line Červara nisu bili koncentrirani, slijedila je greška za greškom, a sam izbornik prigovarao je svojima igračima za nedisciplinu. Nakon 12. minuta igre Brazilci su imali vodstvo od 8:3, Hrvatska je na par minuta malo proigrala i smanjila na 8:5, ali Brazilci su bili nadmoćniji i prednost je rasla.