Poraz na otvaranju proljeća za Posušje, TOŠK odnio bodove s Mokrog Doca

U 16. kolu 1. lige Federacije BiH vodeće HŠK Posušje je na Mokrom Docu u derbiju kola dočekalo NK TOŠK Tešanj te u jednoj blijedoj predstavi izgubilo s 2:0 a golove za goste postigli su Klarić u 15’, i Škrijelj u 65’ minuti.

Na ljestvici HŠK Posušje i dalje drži vodeću poziciju s 31 bodom no sada je TOŠK uz njih s također 31 bodom te se iza njih stvara gužva od nekoliko ekipa s malim zaostatkom. Sljedeće kolo HŠK Posušje gostuje kod Slavena u Živinicama gdje će tražiti iskupljenje za danas te povratak na pobjedničke staze.

Posušje bolje ulazi u susret te stvara nekoliko prilika od kojih je najbolja bila pogođena greda Serdarušića iz slobodnog udarca u 12’ minuti. Nakon tog početnog pritiska TOŠK se oslobodio te u 15’ minuti nakon jednog kornera i ubačaja Klarić glavom postiže gol za 1:0. Do kraja poluvremena Posušje dominira i pokušava izjednačiti no Begić nije uspio iskoristiti dvije ogromne prilike, prvo je u 19’ minuti neometan sa 6-7 metara poslao loptu pored gola a isti rezultat je bio i u 38’ minuti kada je pucao glavom iz blizine. U drugom poluvremenu trener Ćorić radi brojne izmjene te Posušje nastavlja napadati, stvorili su još nekoliko poluprilika ali je danas realizacija jako zakazala dok su s druge strane u obrani zaustavljali pokušaje kontri gostujuće ekipe sve do 65’ minute kada jednu kontru TOŠK-a koristi Škrijelj za konačnih 2:0 i potvrdu pobjede jer je Posušje do kraja susreta imalo veliki posjed lopte no bez opasnih situacija.

HŠK Posušje ne treba potonuti jer se još uvijek nalazi na vrhu ljestvice ali današnja utakmica otvorila je neke upitnike koje će trener Ćorić morati riješiti, vidljiv je problem realizacije kao i neodlučnost igrača u pojedinim trenutcima.

Postava HŠK Posušje: Galić-J.Barišić,Brekalo,T.Barišić(od 46’ Stipić),Čolak-Landeka(C),Vranjić(od 63’ Bošković),Serdarušić(od 63’ Glavina)-Nenadić(od 46-Buhač),Bešlić(od 71’ Sesar),Begić.

Radioposusje.ba (foto: HŠK Posušje)