Posušje bolje od Željezničara

Posušje je na svom Mokrom Docu s 2:0 svladalo Željezničar.

Domaćin je krenuo u napad od prve minute i izgledao je bolje na terenu.

To im se isplatilo u 21. minuti. Kosorić je oborio Lauša na vrhu kaznenog prostora, a Lučić je iz slobodnog udarca pogodio za 1:0 i veliko slavlje domaćih navijača.

Željezničar se nakon primljenog gola uspio malo osloboditi pritiska domaćina i krenuo u napade preko Mujezinovića, Boje i Vrhovca, ali se Posušje uspješno branilo i na predah otišlo s vodstvom od 1:0.

Gosti su nastavili s napadima i početkom drugog dijela. Mujezinović je u 53. minuti uputio dobar udarac, a lopta odlazi malo pored stative.

Veliku priliku za povećanje vodstva Posušje je imalo u 63. minuti. Luka Begić je šutirao iz okreta, ali je Bender vrhovima prstiju spasio goste.

Domaćin je u nastavku bio bolja momčad na terenu, a u 87. minuti rješavaju pitanje pobjednika. Lauš je šutirao iz slobodnog udarca s 20-ak metara od gola, a lopta se odbila od živi zid do Luke Begića koji ju je proslijedio ka prezimenjaku Dominiku koji iz prvog dodira pogađa mrežu gostiju za konačnih 2:0.

Posušje će u sljedećem kolu na gostovanje kod Borca, dok će Željezničar ugostiti Zrinjski.