Posušje na korak do jesenskog naslova podjelom bodova u Gračanici

Danas je odigrano šest susreta 14. kola Prve lige FBiH.

Derbi se igrao u Gračanici gdje je Bratstvo ugostilo Posušje. Utakmica je završila bez golova (0:0).

Bilo je prilika za pogodak s obje strane, pogotovo u drugom poluvremenu. Za Posušane su neprecizni bili Begić (57′) i Serdarušić (66′), dok je u 76. minuti za domaće Jaganjac promašio vrlo izglednu priliku. Na kraju su mogli domaći do pobjede iz slobodnog udarca sa nekih 17 metara od gola Galića, ali maestralni Galić fantastično brani i čuva svoja vrata, već 360 minuta bez primljenog pogotka. Galić je ovom obranom kao i cijelim angažmanom tijekom susreta ponio epitet igrača utakmice.

U posljednjem kolu prvog dijela sezone Posušje odlučuje samo o tome hoće li doći do jesenjske titule. Naime, momčad s Mokrog Doca ima 28 bodova, jedan više od Rudara, dva od Bratstva, te četiri od TOŠK-a koji ima i utakmicu manje.

Posušje u posljednjem kolu dočekuje Budućnost i pobjedom bi slavilo jesenski naslov.

Rudar će ugostiti GOŠK i ići na tri boda, te čekati eventualni kiks Posušja.

TOŠK na drugoj strani putuje u Konjic, dok Bratstvo ide na duel NK Vis Simm Bau.

Ukoliko TOŠK sutra slavi, što je i za očekivati, četiri momčadi će biti u igri za jesenski naslov, no najbliže je za sada Posušje.

Evo što je nakon utakmice izjavio trener Posušja Denis Ćorić.