Posušje pobjedom nad Grudama otvorilo novu sezonu

Pred oko 400 gledatelja nogometaši HŠK Posušje slavili su protiv Gruda rezultatom 3:0 u okviru 1. kola Druge lige FBiH – Jug.

Slišković je izveo sljedeći sastav: Baćak,Kovač(C),Crnogorac, Jukić, Karamatić, Soldo,Glavina,Mandurić, Jurišić,Begić i Stipić. Zbog žutih kartona nedostajali su Ćuže i Begić.

Posušje u utakmicu ulazi agresivno uz puno trke i želje za pobjedom. Grude su prvih 20. minuta parirale domaćinu, ali na kraju grudski balon ostao je ispuhan. Gruđani su jedinu pravu priliku imali u 10. minuti, kada Mikulić izlazi sam pred Baćka, ali golman domaćih to krasno brani. Promašaj Mikulića potpuno je probudio plavo-bijele i od 20. minute Posušje počinje igrati. Sijevale su prilike sa svih strana,ali golman Braćič spašavao je svoju momčad. U 28. minuti susreta došlo je do promjene rezultata. Jukić je nabacio, a Ćorluka rukom u šesnaest metara namjerno skreće loptu i sudac Kovačević pokazuje na 11 metara. Napomenimo kako je Kovačević trebao dati izravan crveni karton uz velike proteste s tribina to se nije dogodilo. Siguran s bijele točke bio je danas ponajbolji igrač susreta Jure Glavina. Publika se u potpunosti probudila nakon pogotka i dizala momčad Lea Sliškovića. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1-0.

U drugom djelu gledali smo agresivno, ljuto i opasno Posušje. Igrala se 59. minuta, kada smo vidjeli najljepšu akciju na današnjoj utakmici. Glavina je uposlio Jurišića, koji pronalazi Stipića, a ovaj matira nemoćnog Braćića za erupciju oduševljenja na „zelenom dragulju“. Sitni pasovi i trka uništili su Gruđane. Lopta nije ni krenula s centra, a navijači su ponovno na nogama. Glavina nabacuje loptu u srce kaznenog prostora u kojem se nalazio Stipić i matira Braćića za velikih 3-0. Nakon gola Posušje je nastavilo u istom ritmu, ali udarci Solde, Mandurića i Jukića završili su izvan okvira gola. Navijači su na kraju uz gromoglasan pljesak pozdravili odličnu partiju plavo-bijelih. Trener Posušja bio je jako zadovoljan igrom svojih momaka , a odličnu partiju pružili su Soldo,Glavina i Stipić. Sljedeće kolo gostujemo u Mostaru, kod Nk Cim.