POSUŠJE PREJAKO ZA MLADOST: Širokobriježani ispraćeni s četiri gola u mreži

U okviru 5.kola Druge lige FBiH-Jug nogometaši Posušja su upisali rutinsku pobjedu protiv Mladosti iz Širokog Brijega (4:0).

S obzirom na omjer snaga ništa se drugo nije moglo niti očekivati. Od početka do kraja utakmice “plavo-bijeli” su vodili glavnu riječ na terenu i zasluženo upisali nova tri boda pred veliki derbi s Klisom koji ovaj vikend dolazi u Psoušje.

Slišković je poslao šarolik sastav: Galić,Kovač(C), Ćuže, Bakula, S.Bešlić, Crnogorac,Soldo, M.Bešlić, Glavina, Begić i Stipić, a još su igrali Kovač, Pišković i Čuić.

Posušje je povelo euro-golom prvog topnika kluba Jure Glavine u 13. minuti susreta. U 29. minuti ponovo veselje malobrojnih navijača na Mokrom Docu, kada danas odlični Mateo Bešlić pogađa za 2-0.S tim rezultatom se odlazi na odmor.

Kiša je u drugom djelu padala vrlo jakim intenzitetom te su uvjeti za igru bili jako otežani. U 64. minuti nakon mnogo propuštenih šansi, Posušje je povisilo rezultat preko odličnog mladog napadača Darija Stipića. Nakon grede Crnogorca i stative, Posušje je preko Matea Bešlića postavilo konačnih Posušje-Mladost 4-0.

Bila je to 4 pobjeda u 5. kola te je ponovo obrana Posušja ostala neprobijena. Sljedeću nedjelju igra se veliki derbi između Posušja i Klisa, gdje klišani stižu sa pet pobjeda u pet kola i biti će to pravi derbi Druge lige FBIH.